SİNOP ERFELEK ŞELALESİ

SİNOP ERFELEK ŞELALESİ

Yıllardır adeta doğa içerisinde gizlenmiş ve Erfelek Barajı’nın 1997 yılında yapımının başlamasından sonra açılan yollar arasında Devlet Su İşleri tarafından keşfedilen Erfelek Şelalesi görenleri şaşırtmaktadır. Eşi benzeri dünyada bulunmayan bu şelalenin özelliği toplam irili ufaklı 28 adet şelaleden oluşmasıdır.

SİNOP ERFELEK ŞELALESİ

Girişin belediyenin bünyesinde ücretli olduğu Erfelek Tatlıca Şelaleleri ilçenin en büyük turizm kaynaklarından biridir. Mesire alanları ve kampa uygun bir konumu şelale çevresinde bulunmaktadır. Güçlü doğa karşısında aileniz ya da arkadaşlarınızla eğlenceli, piknikli bir gün geçirebileceğiniz sayılı yerlerden biridir.

Hızla dünyanın en güzel mekanlarından biri olma yolunda ilerleyen Erfelek Tatlıca Takım Şelaleleri yerli-yabancı ziyaretçi sayısını her geçen gün arttırmaktadır. Bu yer doğa tutkunlarının uğrak yerleri haline gelmiş, birçok proje ile gerek ulaşım, gerek gelişimi için önemli çalışmalar yapılmaktadır.

Erfelek Tatlıca Şelaleleri Sinop’un en zengin kaynaklarından birisidir ve merdiven şeklindedir ve her bir basamağı heyecan yüklüdür. Kuşların hiçbir yerde birbirleri ile bu kadar güzel haberleşmesine şahit olamayacaksınız. Çeşitli boyutlarda yükseldikçe şelaleler ile karşılaşacak, şehrin gürültülü ortamından uzaklaşarak, sadece su ve kuş sesleri kulaklarınıza işlerken yeniden bir nebze olsun hayat bulacaksınız.

SİNOP ERFELEK ŞELALESİ

Çeşitli hayvanlara doğada rastlamanız da mümkün ancak hayvanların ürkek olması insanları görünce kaçmalarına neden olabilir. bu nedenle gördüğünüz her hayvanı bir daha görmeniz imkansızlaşmaktadır.

Bazı suyun düştüğü bölgelerde derinlikleri değişkenlik gösteren göletler ziyaretçiler ve yerli halk tarafından serinlemek için de kullanılabilmektedir. Kamp yeri olarak da ziyaretçiler için kullanıma uygun olan bu yerde bir gecelik kamp yapmak istediğinizde sadece yetkililere 50 TL ödemeniz yeterli olacaktır.

SİNOP ERFELEK ŞELALESİ

Eşsiz mavi ve yeşilin birleşmesinden meydana gelen size mutluluk ve huzur katacak manzara karşısında kendinizi kaybedeceksiniz. Ziyaretçi sayısını her geçen yıl arttırmaya devam eden Erfelek Şelalesini özellikle Büyükşehir’de yaşayan yurttaşlar için şiddetle uğramalarını tavsiye ederiz.

Sinop Erfelek Şelaleleri Giriş Ücreti

Araç İçin: 10-20 TL

Sinop Erfelek Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Sinop’a gidiş 45 km ve Erfelek ilçesine 10 km uzaklıktadır. Her yarım saatte bir Sinop’tan Erfelek ilçesine otogardan dolmuş kalkmaktadır. Şelaleye Erfelek ilçesinden sık sık dolmuşlar bulunmaktadır.

Sinop merkez ile Erfelek Şelaleleri arası 30 km, şelalenin Erfelek ilçesine ise uzaklığı 10 km’dir. Erfelek İlçesinin Tatlıca Köyü sınırları içinde bulunur…

Ankara’dan gelmek isterseniz, Samsun Yolu’nda gelirken Tosya ve Boyabat üzerinden geleceksiniz. Erfelek istikametine döneceksiniz. Yanınızdan akan Karasu ırmağı, şelaleye kadar size eşlik edecek… Ankaradan yaklaşık 433 km uzaklıkta kalıyor Erfelek Takım Şelaleleri…