Deniz Kenarında Uygun Fiyatlı Tatil Yerleri

Sokakağzı

Havalar iyice ısındı ve yaz kapıda… Çevrenizde ve iş ortamında yaşadığınız sıkıntılardan bir nebze olsun uzaklaşmak istiyorsunuz. Doğa ile iç içe çocuklarınızla birlikte bir tatil yapmayı planlıyorsunuz. Tatil planınızı şimdiden yaptınız. Sizin için zaman sıkıntı değil çünkü tatile hangi tarih aralıklarında çıkmanız gerektiğiniz de biliyorsunuz. Fakat bütçenizde de temkinli davranmanız gerekiyor. Aile boyu harika ancak bütçesi düşük bir tatil yapmayı planlıyorsunuz. Ancak tatiliniz içerisinde yer almasını istediğiniz her şeyi planınıza dahil ettiğiniz takdirde bu da size ekstra bir maliyet olarak geri dönüyor değil mi? şunu bilmeniz gerekir; tüm düşlediğiniz güzellikleri ve ailece gerçekleştirmek istediğiniz harika tatili düşük bütçeyle düzenleyebilirsiniz. Sizler için bu konunun üzerinde yoğunlaşarak düşük bütçe ile ailece tatil yapabileceğiniz sahil koylarını listeledik.

Deniz Kenarında Uygun Fiyatlı Tatil Yerleri

Didim

Didim

Didim, Ege Denizi kıyısında yer alan şirin bir sahil ilçesidir. Didim, Güllük Körfezi üzerinde yer alan yarım adanın bir bölümünde yer alır. Işıl ışıl kumları olan mükemmel bir koya ve uçsuz bucaksız güzellikteki sahil şeridine sahiptir. Altınkum, bu koylar içerisine yer alır ve en ünlü plajlarından biridir. Tatilciler tarafından en çok tercih edilen sahil kasabası olmasına rağmen tatilinizi rahatça yapabilirsiniz. Birbirinden güzel aktivitelerle sahil kenarında eğlencenin tadını çıkarırken Apollon Tapınağı’nı, Milet’i ve Tavşanburnu Tabiat Parkı’nı da gezmeyi unutmayın.

Amasra

Amasra Kalesi

Aklınıza tatil dediğiniz zaman Ege ve Akdeniz sahil koylarında sere serpe güneşin altında bir tatil yapmak gelse de, Karadeniz’in incisi olarak bilinen Amasra’da hem görünüş olarak harika, hem de düşük bütçeli tatil yapmak için oldukça uygundur. Amasra’nın muhteşem koyundan daha fazlası da içinde barındırdığı tarihinde saklıdır. Sahip olduğu mimari ve yeşil alanları ile 3000 yılı aşkın tarihi ile tatilcileri cezp etmeye yetiyor. Burada çok sayıda birbirinden güzel pansiyona ulaşılabilir ve istediğiniz yerde düşük bütçeli bir konaklama yapabilirsiniz. Amasra’da günlük ev kiralamak da mümkün… Amasra’ya varıp biraz gezdiğinizde günlük kiralık ev sahiplerinin sizi bulması mümkün…

Sığacık

Sığacık

Hayatı yavaş yaşayan İzmir köylerinden biri olmuştur burası. Sığacık, Seferihisar’ın en tenha ve gizli kalmış köşesinde yer almaktadır. Ayrıca düşük bütçeyle tatil yapabileceğiniz bir sahil koyudur. Organik ürünleri, yöresel yemekleri ve sahip olduğu mimari yapısı ile sizlere mükemmel bir tatil yaşatmayı vaat ediyor. Turkuaz renkte güneş ışınlarının parlaklığını yansıtan deniz suyuna ve pırıltılı kuma sahip Teos Plajı ile düşük bütçe ile keyif sürebileceğiniz Sığacık, bu yaz ki tatilinizin vazgeçilmez mekanlarından olmaya adaydır.

Akyaka

Akyaka-Muğla

Akyaka, Muğla’nın Gökova Körfezi içerisinde yer alır. Uçsuz bucaksız maviliklere sahip, yaz aylarında serinletici denizi ve kendine has mimari yapıya sahip evleri ile dikkat çekiyor. Yabancı turistlerin her geçen yıl dikkatini çekmesine rağmen tatil için düşük bütçeli ve taleplerinize yanıt verecek düzeyde konaklayabileceğiniz otel ya da pansiyonları rahatlıkla bulabilirsiniz. Akyaka’da doğal akvaryum olarak adlandırılan Azmak Başı görülmeye değer…

Köyceğiz

köyceğiz

Giderek son yıllarda dikkat çekmeye başlayan Köyceğiz, daha da bugünlerde popüler olmaya başladı. İnsanı kendine sahip olduğu doğal güzellikler ve doğanın benzersiz uyumu hayran bırakıyor. Her köşede yer alan narenciye ağaçları ve yalnızca Köyceğiz’de bulunan Güllük (Sığla) ağaçları bulunduğunuz ortama ayrı bir güzellik katıyor. Köyceğiz, Marmaris ve Fethiye arasında kendine has doğal güzellikleri içerisinde yer alıyor ve yeryüzünün en güzel cennet köşelerinden biri… bir başka düşük bütçeli tatil yapabileceğiniz sahil koyu olan Köyceğiz’de doyasıya kamp da yapabilirsiniz.

Sokakağzı

Sokakağzı

Sokakağzı, Ege Bölgesi’nin en uç noktasında yer alır. Assos’da bulunan inci gibi ve şirin bir sahil kasabasıdır. Kasabaya vardığınızda daha evvel gittiğiniz tatil beldelerinden farklı karşılandığınızı anlarsınız ve en iyi şekilde sizi ağırlamaya çalışırlar. Sokakağzı, zeytin cenneti olarak anılan kasabalardan biridir ve burada Ege’nin dillere dolanan lezzetlerinin tümünü bulmak mümkündür. Yanı sıra Sokakağzı, balıkların göç ettiği yer üzerinde bulunduğundan bu anlamda da oldukça bonkör davranır. Bu sahil kasabası huzur dolu ve doğanın sahip olduğu nimetlerin tümünü önünüze serer ve düşük bütçeyle tatil geçirebileceğiniz farklı bir mekandır.

Çukurbağ

Çukurbağ Yarımadası

Çukurbağ Yarımadası, Ege Bölgesi’nin en uç noktasında yer alır. Eşsiz güzellikteki yeşil alanları ve mavi bayraklı plajları ile ilk anda tatilcileri kendine hayran bırakmayı iyi biliyor. Denizin içine saplanmış kayalıkları ve bu kayalıkların sahip olduğu mükemmel güzellikleri ile dalgıçlık sporu ile ilgilenen tatilcileri de kendine hayran bırakıyor. İmkanları, tercih edebileceğiniz şık ve düşük bütçeli otel ve pansiyonları ile tatil severlerin sunduğu sayısız doğal güzellikleri ile yeni gözdesi olma yolunda aday.