Türkiye’de Kamp Yapılabilecek Yerler

Türkiye’de Kamp Yapılabilecek Yerler

Kamplı tatil yapmak, kamplı geziler yapmak 4 mevsimin yaşandığı güzide ülkemizde artık sıkça rastlanılan tatil yöntemlerinden birisi oldu. 4 mevsim yazın, kışın en iyisini yaşayabileceğiniz, güneşin sıcaklığına, karın soğukluğuna, ormanların yeşiline ve içinde bulunduğunuz sıcak yaz günlerinde bizimki gibi en güzel denizin mavisini rahatça bulabileceğimiz bir ülkede, gerçekten kamp düşünülmesi gereken bir seçenektir. Karavanınız varsa veya çadırınız ile gelecekseniz eğer mükemmel bir tatil sizi beklemektedir.

Türkiye’de Kamp Yapılabilecek Yerler

Türkiye’de Kamp Yapılabilecek Yerler

Kamp yapabileceğiniz alanları sizler için derledik. İster karavan ile , ister çadır ile gelip kamp yapabileceğiniz yerlerin listesini oluşturduk. Gerçekten çoğu için çok uzaklara gitmeye gerek yok, çoğu Ege bölgesinde yer alıyor.

Türkiye’deki en güzel kamp yerleri listemizde Deniz Kenarı ve Harici kamp yapılacak yerlerden bahsedeceğiz. Karavan veya çadır ile kamp yapmak için Türkiye’deki en güzel kamp yerleri şunlar:

Akyaka Orman Kampı-Muğla

Akyaka Orman Kampı-Muğla

Muğla-Akyaka gençlikten yaşlılığa kadar ömrün geçirilebileceği bir yerdir.  Denize kamp alanından müthiş bir manzara bulunuyor. Bir yanınız masmavi deniz, bir yanınız ise orman cennet bu diyorsunuz.

Akyaka, kendine özgü evleri, buz gibi akan Azmak Çayı, kitesurf tutkunları için harika ortamı, harika plajı ile sıradışı bir tatil yeri…

Kesinlikle burada yürüyün, gezin Akyaka’yı ancak bu şekilde yaşarsınız. Market, tuvalet, elektrik kamp alanında bulunmaktadır. Sezona göre yıl boyunca kamp alanı farklı fiyatlarla işletilmektedir. Çadır ve karavan kampına uygundur. Akyaka’ya Dalaman Havaalanı 70 km mesafededir.

İletişim: 0252 243 51 56 – 0551 448 70 34

Karagöl Kamp Alanı- İzmir

Karagöl Kamp Alanı- İzmir

Mitolojideji Tantaöos efsanesine sahiplik eden Yamanlar dağında Karagöl bulunur. Tektonik hareketlerin sonunda göl bu duruma gelmiştir. Geniş ormanlarla etrafı çevrilidir. Gölge balıklar olsa da büyük olanları pek denk gelmiyor. Yıl boyunca tesis açık. Karagöl’e en yakın havaalanı ise İzmir Adnan Menderes Havaalanı’dır.

Ulaşım: K.yaka Örnekköy tabelasını görünce Yeni Girne yoluna sapılır, çevre yolunu geçerek tenis kortlarının yanından Yamanlar dağına doğru 23 km boyunca yola devam edilir.

İletişim: 0534 463 35 58

Olympos’da Kamp- Antalya

Olympos’da Kamp- Antalya

Olympos heralde en çok bilinen yerlerden biridir. 80’ler de o meşhur Olympos yabancıların gelmesi ile yavaş yavaş ünlenen,doğası ve tarihi yapısı ile insanı bambaşka duygulara götüren Olympos. Hem yeşile, hem tarihe hem de denizin maviliğine burada doyabilirsiniz. Yılın her dönemi açık pansiyon burada kamp yapabileceğiniz pansiyon vardır. Bunların arasında en bilineni Kadir’in ağaç evleridir. (KADİR’İN AĞAÇ EVLERİ Yazır Mahallesi Olimpos Mevkii 07350 Kumluca / Antalya, Telefon: (0) 242 892 12 50 )

Olympos’a en yakın havaalanı ise 97 km mesafededir.

Olympos yöresinde pek çok aktivite sizi bekliyor: Yat turları (Kekova, Suluada, Ceneviz) ile yat keyfi, Scuba Dalış Merkezi ile dalış, Kanyon Turu, Kaya Tırmanışı, gece saatlerinde Yanartaş turu…

Bozcaada Kamp Alanı- Çanakkale

Bozcaada Kamp Alanı- Çanakkale

Çam ağaçları, Ada’nın güneyinde bulunan kamp alanında bulunmaktadır. Kamp alanına deniz ise sadece 200 metre mesafededir. Mayıs ayından Ekim ayına kadar açıktır. Karavan ve çadır kampı alanda yapılabiliyor. 56 km en yakın havaalanı ise uzaklıkta Çanakkale Havaalanı bulunur.

İletişim: 0286 697 04 42 – 0539 604 50 88

Kapadokya Kaya Camping- Nevşehir

Kapadokya Kaya Camping- Nevşehir

23 yıldır işletmede olan, ağaçlarla çevrili ve geniş alana rahatlıkla çadır ve karavan kampı yapılabilen Kaya Camping güzide bir yerdir. Her türlü balon ve peri bacaları turlarına yakınında bulunan katılabilirsiniz. 30 km ile Nevşehir Havaalanı en yakınıdır.

İletişim: 0384 343 31 00

Fethiye Kabak Koyu-Muğla

Fethiye Kabak Koyu-Muğla

Fethiye’ye bağlı Kabak Koyu Muğla’nın bir diğer güzide ilçelerinden biridir. Masmavi denizin doğa ile buluştuğu bir noktadır. Farklı konaklama seçeneklerini bölgede sunan kamp alanları mevcuttur. Çadır kampı için uygundur. Kabak Koyu’na Dalaman havaalanı ortalama 80 km mesafededir.

Uludağ Çobankaya Kamp Alanı – Bursa

Uludağ Çobankaya Kamp Alanı – Bursa

Uludağ, Bursa’da bulunan kış sporlarının zirve yaptığı ve nefis doğası ile kendine herkesi çeken müthiş bir kamp alanıdır. Şehre özellikle uzak olmaması da büyük bir avantajdır. Milli Parklar Müdürlüğü’ne alan ait olup çadır ve karavan kampı yapılabilmektedir. Kamp alanı yaz aylarında hizmet vermektedir. En yakın havaalanı ise Bursa Yenişehir Havalimanı 60 dakikalık mesafededir.

Ödemiş Bozdağ Kamp Alanı – İzmir

Ödemiş Bozdağ Kamp Alanı – İzmir

Kışın İzmir’de karlar altında, ormanda soğuk havada kamp yapmak isterseniz burası tam size göre. Herkese koca orman içinde kış kampını öneririm. Tabi bu daha fazla malzeme anlamına da geliyor. İzmir’in bunaltıcı havasından yazın ise kurtulup orman havasını içine çekmek isteyenler için birebirdir. Ayrıca Bozdağ kasabasına gelmişken sucuk ekmek yemeyi ve eski lokantada da yemek yemeyi ihmal etmeyin üzülürsünüz. Bozdağ Kasabası’na Ödemiş’ten ulaşılır. En yakın havaalanı ise 115 km ile İzmir Adnan Menderes Havaalanı’dır.

Cunda Ada Kamp Alanı-Balıkesir

Cunda Ada Kamp Alanı-Balıkesir

Hepimizin bildiği üzere Kazdağları, ülkemizdeki oksijen deposu yerlerden sadece biridir. doğal yaşamı ile sık ormanıyla ve tertemiz havası ile kendisine sizi hayran bırakır. Tam da Hızır Kamp Kirişlik Vadisi’nin eteğinde bulunan bir yerdir. Yaz sezonunda çadır kampı için uygundur. Balıkesir Havaalanı ise en yakın havaalanıdır.

İletişim: 0554 438 98 33

Bant Kamp Alanı-Bolu

Bant Kamp Alanı-Bolu

Ruhunuzu, yemyeşil ağaçlar ve göl manzarası ile arındıracak bir yerdir burası. Rahatlıkla Abant Gölü çevresindeki Örencik yaylasında kamp yapabilirsiniz. Hem günübirlik gelenlerin sorularıyla uğraşmazsınız hem de kafanız biraz daha rahatlar. Yanınızda kalın bir şeyler bulundurmakta yaz olsa bile fayda vardır. Ankara Esenboğa Havaalanı, 230 km ile en yakın havaalanıdır.

Ayder Ihlamuraltı Kamp Alanı-Rize

Ayder Ihlamuraltı Kamp Alanı-Rize

Ünlü Ayder yaylasında kamp alanı yer almaktadır. Her an bölge yöresel müzik aletlerini duymaya müsait bir yerdir. Çadır kampı için de oldukça uygundur. Trabzon Havaalanı, en yakın havaalanıdır.

İletişim: 0537 287 88 78 – 0507 954 30 53

Urla Demircili Koyu Kampı-İzmir

Urla Demircili Koyu Kampı-İzmir

Kampı tertemiz bir deniz kenarında yapmak isteyenler için oldukça uygun bir yerdir. Hemen denizin kıyısında çadırınızı kurup içkilerinizi çadırınızdan yudumlayarak deniz manzarasıyla uyuyabilirsiniz. Şansınız olursa hatta balık da tutmayı deneyebilirsiniz, balıkları en kötüsü beslemiş olursunuz genelde yapıldığı gibi. Ortalama 38 km ile İzmir Adanan Menderes Havaalanı en yakın havaalanıdır.

Erikli Yaylası Kampı-Yalova

Erikli Yaylası Kampı-Yalova

600 m denizden yükseklikte bulunan yayla çadır kampı için son derece idealdir. Eşsiz manzaralar görmenizi çevresinde doğa yürüyüşü yapmak sağlayabilir. Ormanlar çevrede sık ve 3 adet de şelale bulunmaktadır. İlkbahar, yaz ve sonbahar ise uygun mevsimlerdir. Kocaeli’de bulunan Cengiz Topel Havaalanı Yalova’ya en yakın havaalanıdır.