Sakarya’da Gezilecek Yerler

Kuzuluk Kaplıcaları


Kuzuluk Kaplıcaları Sakarya’nın Akyazı bölgesinde doğanın kendimize sunmuş olduğu şifalı su kaynaklarından biridir.Dinlenmek, bol bol dinlenme etmek için sevgi dolu tek tatil tasarıları yapıyorsanız şayet, tatilinizi Sakarya’nın bu güzel beldesinde geçirebilir ve Kuzuluk Kaplıcaları’nın termal sularının tadını çıkarabilirsiniz. Bu kaplıca ili Selçuklular döneminden bu yana deva dağıtmaya devam etmekte. Alanda konaklayabileceğiniz tesisler bulunuyor.
Deprem Müzesi


Sakarya Adapazarı’nda tespit edilen Yer sarsıntısı Müzesi’nin yapım çalışmalarına 2000 seneninde başlandı. 4 senelik bir sürec içinde bitiren müze, 2004 seneninde ziyaretçilere kapılarını açtı.Deprem Müzesi’nin açılmasının en değerli nedeni, 1967-1999 senelerinde Adapazarı’nda oluşan depremlerdir. Müzenin değerli görevlerinden bir tanesi de yer sarsıntısı olgusunu oluşturmak.
Karagöl Yaylası


Sakarya’yı yeşil tek örtüyle güzelleştiren, kent yaşantısının bütün karmaşasını uzaklarda bırakacağını tek yer arayış içerisindeyseniz şayet, Karagöl Yaylası’nın tabiatını keşfedeceğiniz tek yolculuğa çıkabilirsiniz. Karagöl Yaylası’nı görür görmez, coğrafyanın bu güzel parçasını henüz evvel keşfetmemiş olmanıza şaşıracaksınız.
Yağmur yağdığı vakit yayladaki çukurların dolup göl gibi görünmesinden kaynaklı halk doğrulusunda Karagöl olarak adlandırılmış.
Maden Deresi


Sakarya-Karasu’da tespit edilen, yeşil alanlarıyla büyüleyen, deresinin sesiyle doğanın sesini birleştirip hiç duyulmamış tek melodi fısıldayan Cevher Deresi, son günlerde yerli turistler kadar ecnebi turistlerin de en merak ettiği bölgeler arasına girmiştir.
Maden Deresi, yürüyüşler yapmak, fotoğraflar çekmek, arkadaşlarınızla beraber piknikler yapmak için epey en uygun tek nokta. Üstelik Ekim ve Kasım aylarında gider iseniz şayet kestane toplayabilme imkanınız da bulunuyor.
Rahime Sultan Camii


Sapanca’nın tarihi iman mekanlarından bir tanesidir Rahime Sultan Camii. Ismini banisinden alan cami, Albülmecid’in 4. hanımı doğrulusunda inşa edilmiştir.
1892 seneninden şu zamana kadar kadar gelen caminin 1999 depreminde minaresi zarar görmüştür.Sapanca otellerinin birisinde konaklayacaksanız şayet, Rahime Sultan Camii’ni kesinlikle görmenizi öneririz. Sapanca otel ücretleri da sizi korkutmasın. Otel yetkilileri sezonda yaptığı kampanyalarla ekonomik tek tatil fırsatı sunuyor. Sapanca otel ücretlerini Neredekal.com üstünden araştırabilirsiniz.
İnönü Yaylası


Hem kamp kısmı olan hatta tabiat tutkunlarının vazgeçilmez noktalarından bir tanesidir İnönü Yaylası. Adapazarı-Pamukova hudutlarında olan İnönü Yaylası, çam, göknar ve meşe ağlarının arasında uzanıp giden tek vadide yer alır.İstanbul’a yakın bişi nedeniyle günübirlik turlarla ziyaret edebilir veyahut burada birkaç gününüzü kamp kurarak geçirebilirsiniz.