Düzce’de Gezilecek Yerler – Düzce Turistik Yerler

Düzce’de Gezilecek Yerler

Düzce’de Gezilecek Yerler

Aydınpınar Şelalesi


Türkiye’nin şiir tadında güzelliklerinden bir tanesidir Aydınpınar Şelalesi. Merkez ilçeye bağımlı olan Aydınpınar Köyü’ndeki şelale bu arada yürüyüş parkuruna sahiptir.
Orta zorluğa bulunduran parkurda yürürken şelalenin dışında çoğu tabii güzelliğe de tanık olacaksınız. Meşe, gürgen, kestane gibi muhtelif ağaçların yer aldığı ormanın içerisinde trekking yapılabilir ve çadır kurup kamp yapabilirsiniz. Bu arada alanda tespit edilen bungalov hanelerde de konaklamayı seçenek edebilirsiniz.
Güzeldere Şelalesi


Düzce ilinin Gölyaka bölgesinde tespit edilen ve etrafına ayrı tek doğallık katan Güzeldere Şelalesi, bölge merkezine 15 kilometre uzaklıktadır.Her mevsim ayrı tek hoşluğa bürünen şelale, bilhassa hazan aylarında üstüne sar rengini örter ve başka pastel renkleri ufak detaylarında ustlıkla kullanır adeta.Ardından ilkbahar; yeşile bürünüverir Güzeldere Şelalesi, gürgen ağaçları arasında mükemmel tek resim şov yapar. Köpük köpük akan suların sesini duydukça ruhunuz okşanır.
Konuralp Müzesi

Düzce’de Gezilecek Yerler

Düzce’de Gezilecek Yerler

Düzce’de tespit edilen Konuralp beldesi, tek antik Roma şehiri üstüne kurulmuştur. Ismi Prusias Isim Hypium olan antik şehrin kalıntılarını korumak emeliyle alanda tek müze kurulmasına hüküm verilmiştir.
Konuralp Müzesi’nin esası 1977 seneninde atılmıştır. Bitiş tarihi 1992’dir. Tamamlanışından iki yıl ardından ziyarete açılan müzede toplam 6118 yapıt sergilenmektedir. Bunların 1825’i arkeolojik yapıt, 456’sı etnografik yapıt ve 3837’si sikkelerden oluşmaktadır.
Melen Çayı

Düzce’de Gezilecek Yerler

Düzce’de Gezilecek Yerler

En heyecanlı rafting meydanlarından bir tanesi olan Düzce’de gezilecek yerlerin başında gelen Melen Çayı,Düzce’de bulunmaktadır. Tam tek rafting hayranlarının kesinlikle geldikleri Melen Çayı defa farlı heyecanlar sunmaktadır.
Düzce, Marmara ilçesinde rafting denince akla ilk gelen yerlerden biri. Melen Çayı rafting tutkunlarının vazgeçilmez adresi. Bilhassa mart-nisan-mayıs aylarında debisi artan Melen Çayı’nda rafting yapabilmek hem adrenalin hatta zevk dolu tek aktivite.
Akçakoca Ceneviz Kalesi

Düzce’de Gezilecek Yerler

Düzce’de Gezilecek Yerler

Düzce’de gezilecek yerlerin başında gelen Ceneviz Kalesi, Akçakoca kent merkezine 3 Kilometre uzaklıkta, hem tarih hatta tabiatı yaşayabileceğiniz, Akçakoca gezinizde görmeniz istenilen tek yerdir.
Cenevizliler doğrulusunda inşa edilen kale, son zamanlarda turizme kazandırıldıktan ardından, bilhassa Akçakoca’da yaşayanların görünümü ile huzur buldukları, rahatlıkla piknik yapabildikleri, kalenin derhal önündeki masmavi denizi ile büyüleyen plajdan keyifle denize girdikleri tek yer olmuştur.