Ziyaret Etmeniz Gereken İngiltere Kasabaları

Bibury – Gloucestershire

Britanya Yarımadası üzerine kurulmuş ve tarih boyunca birçok medeniyete tanıklık etmiş olan İngiltere, her yıl milyonlarca turisti ağırlayan bir Avrupa ülkesidir. Kuzey Avrupa’da yer alan ve Büyük Britanya olarak adlandırılan İngiltere’de gezip görülebilecek pek çok yer bulunmaktadır. Ancak görenleri kendisine hayran bırakan birbirinden güzel kasabaları, İngiltere’nin mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerinin başında gelir. Huzuru hissedebileceğiniz bu kasabalar, özellikle şehir yaşamından sıkılan ve doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenler için ideal yerlerdir. Peki, herkesin ömründe en az bir defa ziyaret etmesi gereken İngiltere kasabaları hangileridir ?

Ziyaret Etmeniz Gereken İngiltere Kasabaları

 

Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken İngiltere Kasabaları

İngiltere’ye seyahat edip de içinden dereler geçen ve köprüler ile birbirine bağlanmış masalsı İngiltere kasabalarını ziyaret etmeden dönerseniz çok şey kaçırırsınız. İşte mutlaka görmeniz gören 7 İngiltere kasabası ve daha fazlası…

Bibury – Gloucestershire

Bibury – Gloucestershire

Bibury, İngiltere kasabaları arasında romantik atmosferi ile dikkatleri çeken bir yerdir. Her biri masalları andıran bu kasaba; taş evleri, dar patika yolları ve çevresinde yer alan dereleriyle size buraya yerleşme hayalleri kurduracak kadar büyüleyici bir atmosfere sahiptir.

Staithes – North Yorkshire

Staithes – North Yorkshire

Staithes, oldukça küçük ve şirin bir İngiliz kasabasıdır. Huzurlu bir atmosfer arayanların tercih ettiği bu kasabada Eylül ayında Staithes Festivali düzenlenir.

Alfriston – East Sussex

Alfriston – East Sussex

Huzur veren evleri ve yemyeşil doğasıyla bu kasaba, ruhunuzu dinleyebileceğiniz en ideal yerlerden birisidir. Ayrıca kasabada 14. yüzyıldan kalma yapılar, gezilip görülmeye değer güzelliktedir.

Abbotsbury – Dorset

Abbotsbury – Dorset

Abbotsbury, Demir Çağına kadar uzanan geçmişi bulunan bir kasabadır. Hatta günümüzde de Demir Çağına ait izleri bulmak mümkündür. Doğası ve mimarisi ile her yıl binlerce turisti kendisine çeken bu kasabada, yerel sahne ve stüdyolar da mevcuttur.

Lacock –  Wiltshire

Lacock –  Wiltshire

Lacock, filmlerin tarihi sahnelerinin çekildiği İngiltere kasabalarından birisidir. Hatta Harry Potter ile Aşk ve Gurur filmler de bu kasabada çekilmiştir.

Polperro – Cornwall

Polperro – Cornwall

Mutlaka ziyaret edilmesi gereken İngiltere kasabaları arasında Polperro’ya değinmeden geçmek olmaz. Cornish kıyılarında yer alan bu kasaba, her şeyden ve herkesten uzak huzur içinde yaşanacak bir yer.

Saltaire – West Yorkshire

Saltaire – West Yorkshire

İngiltere’nin Aire Nehri üzerinde yer alan Saltaire ise, Sanayi Devrimi sırasında oldukça önemli bir konuma sahip bir yermiş. Kasabada bunun izlerini bugün de görmek mümkündür.