Yedigöller

bolu yedigöller

Biliyorum epey geç kaldım Yedigöller’in sihirli dünyasını sizinle paylaşmaya, ama olsun, geçte olsa Yedigöller’i sizlere anlatmak çok güzel. Her yıl Ekim ayının on beşi gibi en ideal zaman Yedigöller’de sarının ve kahverenginin o muhteşem tonunu yakalamak için.

Sarıdan kızıla, kahverengiye dönen yapraklar, arada ben buradayım diyen yeşil ve tüm bunların göle yansıması. Gidenler mutlaka bilirler Yedigöller’e bir defa ayak bastınız mı her ağacı, her yaprağı, mantarı fotoğraflamak istersiniz.

Biliyorum epey geç kaldım Yedigöller’in sihirli dünyasını sizinle paylaşmaya, ama olsun, geçte olsa Yedigöller’i sizlere anlatmak çok güzel.  Her yıl Ekim ayının on beşi gibi en ideal zaman Yedigöller’de sarının ve kahverenginin o muhteşem tonunu yakalamak için. Sarıdan kızıla, kahverengiye dönen yapraklar, arada ben buradayım diyen yeşil ve tüm bunların göle yansıması. Gidenler mutlaka bilirler Yedigöller’e bir defa ayakbastınız mı her ağacı, her yaprağı, mantarı fotoğraflamak istersiniz.

Fotoğraf makineme sarılmış yarı baygın uykulu şekilde Merhaba dedim Kapankaya seyir terasından Yedigöller’e. Şafak sökerken yakaladığım o kızıllık bu zahmeti yolculuğun, uykusuz gecenin ödülü gibiydi benim için. Yaklaşık 30 dakikalık fotoğraf molasında şafak kırmızsının her anını fotoğraflamak mümkün oldu.  Fotoğraf hastası bir kişi daha vardı benden ayrı oda firma yetkilisiydi sanırım, ama aşıktı doğaya.

YEDİGÖLLER

Yedigöller’e indiğimizde tur şirketinin hazırladığı o kahvaltı benim için büyük bir sürpriz oldu, dedim ya ilk defa kullandığım bir turdu ve beklemediğim şekilde, harika bir kahvaltı hazırlandı birkaç dakika içersinde. 4-5 çeşit peynir, bal, reçel çeşitleri, 3-4 çeşit zeytin, tereyağı, sıcak çayı, domatesi, salatalığı, jambonu daha aklınıza gelebilecek her şey vardı. İstanbul’da bir lüks bir restoranda 80 TL ödeyip aldığınız kahvaltıdan çok daha fazlası vardı.

Kahvaltının ardından tur rehberi bizleri toplayıp araçla İncegöl’e çıkardı. İncegöl’de verilen 20 dakika kadar serbest zamanda baştan sona fotoğraflama fırsatını bulduk. Arkasından Sazlı göl etrafında yapılan yürüyüşte bol bol fotoğraf çektik. Nazlı gölde yansıma, Şelalede güzel manzaralar çektikten sonra Büyükgöl etrafında olabildiğince güzel ağaç, yansıma ve göl resmi çektik.

yedigoller-3

Öğle yemeğinde mangalda sucuk, tavuk çöpşiş, köfte ve sebze vardı. İnanın öyle özenle ve hijyenik hazırlanmış bir piknik yapmamışsınızdır. Yemek sonrası verilen serbest zamanda gördüğüm her şeyi fotoğrafladım. Mantar, ağaç, kütük vb. Hani yukarıda resimde Yedigöller’de bu gezim sırasında çektiğim bir fotoğraf.

bolu yedigöller

Yedigöller’in en güzel zamanı (fotoğraf çekmek için) Ekim 15’i gibi. Bu zamanda doğa burada bizlere muhteşem kareler sunuyor. Benim gibi kendi aracınızla değil de bir tur şirketi gitmek isterseniz kesinlikle önerim.