Türkiye’deki En İyi Tatil Köyü Otelleri

Rixos Premium Belek

Türkiye’de bulunan en iyi tatil köyü Otellerini sizler için derledik. En güzel tatil köyleri listemizde Bodrum, Fethiye, Kemer ve Kuşadası’ndaki bazı tatil köylerinden bahsedeceğiz.

Türkiye’deki En İyi Tatil Köyleri

Voyage Grubu Otelleri

Voyage Grubu Otelleri

Kebap, balık, Meksika, İtalyan gibi farklı dünya mutfaklarına ait en az beş-altı çeşit ücretsiz alakart restoranının akşam yemekleri için olması, açık büfeden toplamaktan hoşlanmayan tatilcilerin akşam yemeklerini, tatil boyunca huzur ve sakinlik içinde keyifle yiyebilmesi Voyage’ı diğer tatil köylerinden bir adım öne taşımaktadır.

 

Voyage Torba

Voyage Torba

Voyage Torba, açık havadaki resepsiyon ve begonviller içindeki lobisi ile gönlünümüzü ilk girişte fethediyor. Voyage tatillerimizde daha sonra da karşılaşacağımız iskele ve üzerinde bulunan beyaz havlu ile kaplı yatak vari minderleri olan şezlong konseptini çok beğeniyoruz. Bodrum standartlarında kumsalı gayet uzun olan tesis çocuklu aileler için de oldukça uygundur. Modern bir dekorasyonla odaların tümü yenilenmiş, açık alanlardaki çiçek ve ağaçlarla Bodrum ambiyansını hissettiren bir tesistir.

Voyage Türkbükü

Voyage Türkbükü

Muhteşem denizinde balıklarla birlikte yüzüyorsunuz. Ancak neredeyse hiç kumsal yok. Yapay bir kumsalı şezlong alanında yapmışlar ancak çok da yeterli değildir. Tesis bu nedenle çocuksuz çiftler için daha uygundur. Diğer Voyage’lara göre hem alakart hem restoranı ambiyans ve sunulanlar açısından daha zayıftır.

Voyage Bodrum

Voyage Bodrum

Tatil köyünden ziyade, Bodrum Bardakçı Koyu’nda her şey dahil konsepti ile hizmet veren bir butik otel diye tanımlanabilecek bir tesistir. Deniz ile burada bağlantı yalnızca iskele ile sağlandığından dolayı çocuklu tatile uygun değildir. Ancak iki üç günlük baş başa bir kaçamak için oldukça muhteşemdir. Sakin, çok ufak, huzur dolu, restoranda sunulanlar az ve öz standart Voyage kalitesinin bir tık üstüdür.

Voyage Sorgun

Voyage Sorgun

Voyage’ların şimdiye kadar görülmüş en güzelidir. Burada bu kadar üst düzey bir müşteri memnuniyeti ile karşılaşılır. Son derece personeller eğitimli, Alakart restoranlar adlarının hakkını veriyor. Canlı müzik eşliğinde Rum tavernası Ela’da sırtaki yapılabiliyor, Yunan şefin elinden çıkan mezeleri ve kuzu inciği löpletebiliyorsunuz.

Meksika restoranı konsepte yaraşır biçimde dekore edilmiştir. Fajitanızı Meksika restoranda beklerken tekila içebiliyor, balık restoranında çiftlik çuprası ya da levreği yerine balık vitrininde birçok çeşit arasından barbun bile seçebiliyorsunuz. Modern, yemyeşil ve yaş gruplarına göre gruplandırılmış aqua park fasiliteleri de başarılıdır.

Güral Premier Tekirova

Güral Premier Tekirova

Bu tatil köyü bir çocuk cennetidir. Yaş gruplarının tümüne hitap eden ayrı ayrı aqua parkları bulunur. Keyifle büyüklerin de kaydığı gerçeğini aratmayan dev aqua parkında siz bile seviyorsanız saatlerce eğlenebilirsiniz.

Aklınıza çocuk havuzu deyince ne gelir? Bebelerin debelendiği, büyük havuzunun kenarına iliştirilmiş yuvarlak sığ bir havz… Kafanızdan bu görüntüyü atın. Dev büyük bir havuz düşünün. Bu havuzun sonra 4-10 yaş grubu çocukların boyunu geçmeyecek derinlikte olduğunu ve korsan adasından şelaleye içerisinde çeşit çeşit kaydırak atraksiyonları ile dolu olduğunu düşünün… buraya çocuğunuzun kremini sürüp arkadaşları ile yolladıktan sonra ağaçlar altındaki sizin şezlonglarda keyif yaptığınızı, yemek saatinde çocuğunuzu zorla geriye aldığınızı düşünün, yeterli olacaktır.

Alakart restoranları da ücretli ve sınırlıdır. Odaların ve havuzların olduğu kısımdan deniz biraz uzaktadır. Çocuklar havuzdayken denize bir atlayıp geleyim derseniz işiniz zordur. Kompakt bir tesis olmadığından dolayı 6 yaş üstü çocukları olan aileler için daha uygun olacaktır.

Lykia World Fethiye

Lykia World Fethiye

Çocuklar için bir cennet tatil köyü daha. Üçü ısıtmalı sekiz havuzdan oluşan aqua parkının da zaten adından anlaşılacağı gibi çocuk cennetidir. 0 ve 6 yaş grubu iki çocuğun ücretsiz olduğu nadir otellerden biridir. çocuklu aileler için bu yaklaşımları için bile biz varız diyorlar.

Bu tesis hakkında çocuk cennetinin güzelliğinin yanı sıra akılda kalan ve en belirgin iki özelliği turkuaz renkli muhteşem denizi ve yine aynı muhteşemlikteki yemekleri…

Tatil köylerinin diğerlerinden farklı olarak her şey dahil sistemiyle değil de sadece içeceklerin yemekte ücretsiz olduğu tam pansiyon plus konsepti ile hizmet sunan tesiste, içerik ve lezzet anlamında yemekler gerçekten diğer tesislere göre fark atıyor. Bu yönü ile alakart restoranı olmaması açığını net bir biçimde kapatıyor. Odalar yepyeni değil ancak yeterlidir. Eğimli bir alana inşa edildiğinden dolayı yokuşları çıkabilmek için Shuttle’a bağımlı bağımlı kalması tesisin tek hendikabıdır. Gerçi shuttle o kadar sevimli ki çocuklar bile binmek için can atıyor.

Martı Myra Kemer

Martı Myra Kemer

Çam ağaçları ile kaplı yemyeşil bahçesi olan ve yanı sıra odaları ve ortak alanlar yenilendiğinden dolayı oldukça modern olan restoranın, odaların, snack barın, havuzun ve denizin birbirine yakınlığı ile eski ve köklü olan tatil köyü beklentilerin oldukça üzerine çıkan bir tesistir.

Öyle aqua parklar, korsan adaları filan yok bu tesiste ancak 0-6 yaş grubunda çocuğunuz var ise sakinliği, kompaktlığı, doğası ve modernliği ile sizi oldukça mutlu edecektir. İtalyan ve Türk alakart restoranlarında ücretsiz balık güzel bir ambiyansta yemeğinizi yerken canlı müziğin tadını her üç restoranda da çıkarabilirsiniz.

Sürmeli Efes Otel Kuşadası

Sürmeli Efes Otel Kuşadası

Sürmeli Efes, tatil köyü seçeneklerinin sınırlı olduğu Ege’de her şey dahil tatil köyü konseptinde hizmet veren bir oteldir. İki adet alakart restoranı vardır. canlı müzik hatta kumsal partisi bile akşamları olmaktadır. Kitle Antalya tatil yöresinde bulunan tatil köylerinden oldukça farklıdır. Lüks değil ve Türk ağırlıklıdır. Deniz ve yemekler averaj ancak herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. Mesafesi nedeni ile iki-üç günlük tatiller için gidilebilir.

Amara Club Marine Beldibi

Amara Club Marine Beldibi

Amara grubunu, Amara Dolce Vita ve Amara Wing ile birlikte Antalya’da temsil eden düzgün bir tesistir. Amara Dolce Vita kadar lüks olmasa da doğa içerisinde olması ve kompakt yapısı ile küçük çocuklu aileler için oldukça uygundur.

Amara kalitesi, tüm öğünlerde ve akşam yapılan gösterilerde hissediliyor.

Hillside Beach Club Fethiye

Hillside Beach Club Fethiye

Denizi muhteşem olan bir tatil köyüdür. Tesis Kalemya koyunu çevrelemektedir ve burada bulunan yiyecekler de diğer tesislere göre ciddi anlamda fark atmaktadır. Fakat ana restoranın oturma düzenini fazla iç içe bulduğumuzu da belirtelim. Sadece yemekte alınan içeceklerin Lykia World gibi ücretsiz olduğunu, tam pansiyon plus konseptinde hizmet veren tesiste aqua park fasilitisi ve her yaştan çocuklar için başarılı kulüp aktiviteleri de yer almaktadır.

TripAdvisor sitesinde kullanıcı yorumlarına göre en iyi Fethiye Oteli olarak görünmektedir…

Rixos Premium Belek

Rixos Premium Belek

Geniş alanlara Belek bölgesindeki otellerin geneli yayıldığı ve bu nedenle restoran, deniz, oda ve havuz arası mesafelerin uzun olduğundan küçük çocuklu aileler için pek uygun görünmüyor. Genelde bu bölgede denizin dalgalı ve bulanık olduğunu da belirtmek isterim. Özellikle Belek bölgesindeki denizden, deniz güzelliğine önem verenler uzak durmalıdır. Tesis içi uzun mesafeler ve deniz bulanıklığı problemi Rixos Premium Belek için geçerlidir.

Odalar ve ortak alanlar tesiste geçtiğimiz yıl yenilenmiş, oldukça zevkli ve modern dekore edilmiştir. Yiyecek kalitesi hem ana restoran hem de alakart restoran da oldukça iyidir.

Rixos aquapark bölgenin en büyük aqua parkıdır. Parayla dışardan müşteri alınması ve bu nedenle kendi misafirinin kalabalıktan dolayı burayı kullanamaması da ayrı bir sorundur.

Starlight Resort Otel Side

Starlight Resort Otel Side

Starlight Resort Otel, Antalya’nın Side mevkiinde zengin bir bitki çeşitliliğine sahio dev bir botanik bahçe içerisine kurulmuş bölgenin en yeşil alanıdır. Bu tesis denize sıfırdır ve yeşillikler arasında, ana bina ve bungalav tarzı club odaları, 15 adet 3’ü kapalı olmak üzere havuzu, aquapark, tenis kortları, at çiftliği ve futbol sahaları ile hizmet vermektedir. Jakuzili deniz suyu ile doldurulmuş VIP havuz dikkati özellikle çekmektedir.

Elektronik oyunların olduğu oyun salonu, çocuk animasyonu, mini club (4-12 yaş arası), mini star kids (2-4 yaş arası), çocuk büfesi, oyun alanları, çocuk aqua parkıyla Starlight, çocuklu aileler için güzel bir tatil alternatifi sunuyor.

Silivri Klassis

Silivri Klassis

Tatil köyü ambiyansını güneye kadar gitmeden yaşamak isteyenlere Silivri Klassis farklı bir alternatiftir. Bir otele hafta sonu kaçamağı için giriş yaptığınızı düşünürken tatil köyü ambiyansı ile karşılaştığınızda siz de şaşırabilirsiniz. Uzun zamandan beri otel, var olduğu için her yer yeşillik ve ağaçlık. Havuzu denize nazır ve oldukça geniş ve güzel.

Pofidik yastıklara çimenlerde yumulmak hem gece hem de gündüz oldukça keyiflidir. Dalganın durumuna göre deniz, gayet berrak olabiliyor, girip girmemek de size kalmıştır.

Tatilini, Antalya’ya kadar gidip havuz başında geçiren bir kitle olduğu düşünülürse Klassis’te neden tatil olmasın diyorum. Tesis yarım pansiyon olarak hizmet vermekte ve açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemeği tesiste dahildir.

Şile Doğa Tatil Köyü

Şile Doğa Tatil Köyü

Şile, İstanbul’un Karadeniz’e sahili olan ilçelerinden biridir. oldukça geniş bir alana yayılmış, yeşil alanları ve göleti ile güneyde bulunan tatil köylerini aratmayan bir doğaya sahiptir. Odalar lüks olmasa da yeterlidir. 1+1’den oluşan villalar iki-üç çocuklu aileler için oldukça idealdir. Tesisin deniz kıyısında olmaması tek sorundur ancak havuzu oldukça büyük ve keyiflidir.

Kişi başı sezonda kalış ücreti 500 TL’dir. İlk 0-6 yaş grubundaki çocuk ücretsiz. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği de bu fiyata dahildir. Akşam yemeğinde sunulan içecekler ise ekstradır. Canlı müzik akşam 9’da başlayıp gece 1’e kadar devam etmektedir ve gece oldukça eğlenceli geçmektedir.

Turban Akçay Tatil Köyü

Turban Akçay Tatil Köyü: 

Balıkesir Akçay’daki bu tatil köyü Zeytinli Mevki’inde denize sıfır mesafededir. Akçay’a 2 km uzaklıktadır. Kazdağları’na yakın olduğu için harika bir havası olduğunu belirtmemiz gerekir. Ailecek tatil yapmayı düşünenler için güzel bir seçim olabilir. Çocuk dostu bir tatil köyüdür.

Bodrum Salmakis Resort &Spa Hotel

Bodrum Salmakis Resort &Spa Hotel

Görünüm olarak otel çok hoşunuza gidecektir, sahile de hemen yakın olması ve önemli bir tecrübeye sahip olmasından dolayı kısaca bahsetmek istedik. Eski turizmcileri tarafından Salmakis Resort Bodrum’un  tarafından kurulmuş önemli tatil köylerinden biridir. Her yıl gelen önemli ölçüde fanatik bir kitleye sahiptir. Burası Bodrum’da tatil köyü arıyorsanız alternatifleriniz arasına girebilir.

Salmakis Resort Telefon: +90 252 316 65 06

Club Blue Dreams Tatil Köyü

Club Blue Dreams Tatil Köyü

70.000 metre karelik bir alana kurulmuş gerçek bir köydür bu tatil köyü. Club Blue Dreams evet herhangi bir otel değil gerçek bir tatil köyü arayanlar için mükemmel bir yerdir. Bodrum’da Club Blue Dreams Tatil Köyü hakkında araştırma yapmadan diğer tatil köylerine bakmanızı tavsiye etmeyiz.

Club Blue Dreams Telefon: +90 252 337 11 11

İncekum Beach Resort

İncekum Beach Resort

28 km Alanya’da ileride 100.000 metrekarelik  bir alana kurulu olan İncekum Resort her şeyi misafirleri için düşünen tatil köyleri içerisindedir. İncekum, Alanya civarında bilindik bir tatil köyüdür ve turizm sektöründe her yıl dilimini arttırmaya çalışmaktadır.

İncekum ALANYA/ANTALYA

Tel: 0242 532 17 17

Clup Dem Hotel

Clup Dem Hotel

12 km Alanya merkeze uzaklıkta olan tatil köyü denize sıfırdır. Ottoman eski ismi olan tatil köyünün yenilenmiş hali ile müşteri kitlesini de arttırmış durumdadır. Tatil köyünün yalnızca TUI firması ile anlaşması ile tercih edilebilir seviyededir.

Tel: 0242 565 13 71