Side’de biraz şımarmak için tüm starlarla birlikte Starlight’a

Side Starlight Otel sabah

Side’de biraz şımarmak için tüm starlarla birlikte Starlight’a

Side’de biraz şımarmak için tüm starlarla birlikte Starlight’a

Ülkemiz turizm sektörünün bu yaz (2016) başlayan yeni bir krizle karşı karşıya. Rusya ile yaşanan malum uçak düşürme davası, civarımızdaki ülkelerin neredeyse yarısındaki terör olayları ve artan savaş mağduru göç dalgası ile oluştu. En azından 2016’yı ve 2017’yi ülkece turizmde biraz kötü geçireceğiz. Ancak senelerdir birçok krizi atlatmış turizm sektörümüz bunun da altından bir şekilde kalkar şüphesiz.Sezonun başında yazdığımız makalelerimizde bu durumu iç turizmimiz için fırsata çevirme şansı olduğunu belirtmiş, sizleri de Akdeniz ve Ege Sahilleri’nde deniz keyfi, diğer bölgelerimizde de kültür keşiflerine davet etmiştik.

Side Starlight Otel sabah

Bu yaz tüm yıldızları bir çatı altında buluşturacak olan Side Kızılağaç Starlight Otel’in; Turizmin Yıldızları Starlihgt’ta konsepti ile 7 Mayıs’ta gerçekleştirdiği galasında nazik davetleri ile tesisteydik ve kurucularımızdan Taflan çok keyifli bir Long weekend (Cuma – Pazartesi) geçirdi. Sürekli okurlarımız bilir, bir davet ya da reklam uğruna bir markayı olmadığı gibi yazmayız. Hele seyahat, tatil veya bu sektördeki bir hizmet firması; bir otel veya turistik tesisi asla! O yüzden gönül rahatlığıyla Starlight Convention Center &  Spa’yı niye önerebileceğimizi anlatalım.

Öncelikle 20 senelik geçmişi olan, Rusya ve Almanya pazarı başta olmak üzere yabancı misafirlerine çok iyi hizmet vererek kendini geliştirmiş, marka kimliğini oturtmuş, vizyoner bir tesis. Öyle binayı yapalım, ekonomik fiyattan orta kalitede ultra her şey dahil sistemi ile bir şekilde dolduralım, nasılsa bir gelen bir daha kaç sene sonra geliyor, işimiz dönsün diyen bir işletme olmamışlar. Rusya engeline rağmen gelen sadık misafir kitlesi bulunuyor. Bizi benzerlerine göre en mutlu eden yanı binalaşmadan ziyade yeşil alana ayrılmış alan oranıydı. Çok büyük bir alana kurulu tesis; yerleşim alanının çok çok yüksek bir yüzdesi yeşil alana ayrılmış. Öyle kuru çim, iki maki, üç beş artistik ağaç değil; doğru dürüst botanik bitkiler, kuşlara davetkar ağaçlar, doğanın birçok unsurunu yerinde koruyan bakımlı alanları ile Starlight’ın bahçeleri çok başarılı.

Bölgenin en büyük konaklamalı kongre merkezi olan Starliht Otel tam 4000 kişi kapasiteli. Büyük otel binası, ikinci otel binası ve müstakil binalardan oluşan oda seçeneklerinin yanında tam 15 havuz var ve çoğu farklı konseptlerde. Aquapark’tan, içinde barı olan havuza seçenek çok.

Side Starlight Otel bahçeler

Taflan’ın delirdiği, gelebilseydi Barış’ın da çok seveceği bir şekilde tesis tam bir hayvan dostu. Uzun süredir gördüğümüz en evcil atlarıyla büyük bir binicilik tesisi, otelin içinde olmakla beraber, çokça ördek, kaz, kedi ve envai çeşit kuş özgürce dolanıyor. Ayrıca hara tarafında tesisin içine pek girmeyen ama ziyaret edenleri mutluluktan uçuracak bir köpek ailesi ile tavşanlar ve kümes hayvanları da var. Çocuklarına hayvan sevgisi aşılamak için çok güvenli bir ortam diyebiliriz ailelere.

Bu yaz yabancı ağırlıklı misafirden ilk kez yerli misafire geçecek tesisin elbette zorlukları ve bu konuda beklenti farklılıkları sebebiyle ufak aksaklıkları olacaktır. Biz açılış gününde, belki 2000’e yakın kişilik kalabalığın da etkisiyle birkaçına denk geldik, çoğunun sezon başında çözüleceğini düşünüyoruz. Mesela yerli turistlerin çok sevdiği menemen çeşitliliği eksik (Sahi o sıcakta niye hâlâ menemen delisiyiz) ama içkiler konusunda hiç de öyle ultra her şey dahildeki birçok muadili gibi ömrümüzde ilk kez duyduğumuz marka rakıya geçmemişler. Misal otelde yönlendirme tabelaları biraz az, çünkü yabancı turist hem o küçük tabelaları görebilir, hem de bizler kadar kısıtlı tatil zamanı imkanı olmadan “koşturmadan tatil” yapabildiği için birkaç adım yolunu kaybetse sıkıntı çıkartmaz.

Side Starlight Otel Havuzlar

Bu yaz tüm starlar Starlight’ta diyen tesis, yaz sezonunda haftanın 4 günü konser verecek. Açıkçası Funda Arar’a nötr idik bugüne kadar, sevmeyiz de diyemezdik, tabii ki fan’ı diye de kendimizi sınıflandıramazdık. E işte insan deneyimlemeyince bilmiyor, sahnesi gayet iyi ve eğlenceliymiş. Sesine zaten laf yok. Fun’ı yine değiliz, ama bir yerde eğlenceli bir repertuvarla çıkıyorsa dinlenirmiş arkadaş. Bu senenin sanatçıları arasında; Fatih Ürek (Hastasıyız); Funda Arar, Volkan Konak, Suzan Kardeş (Taparız), İrem Derici, Gökhan Tepe, Emir Ersoy, İlhan Şeşen gibi isimler var.

SPA keyfini de yaşayabileceğiniz (Bizim deneme şansımız kısıtlı oldu, çok bir şey yazmayalım) tesisin SPA’sı toplam 6000 metrekare kapalı alanı ile iddialı görünüyor. Sporseverler için 32 toprak tenis kortu, gerçek ölçülerde 4 futbol sahası, yürüyüş ve koşu parkurları, elbette fitness salonu bulunuyor. 24 saatin 20’sinden fazlasında yemek ve atıştırma servisi, çeşitli barlarda ve mekanlarda, farklı saat ve konsept alternatifleriyle 24 saat alkollü alkolsüz içecek servisi, diskosu falan eksiksiz. Animasyon ekibi (Tam bi’ sevemedik şu işi) farklı türlerde işler yaparken Latin Dans ekibine ayrı bir ilgimiz oldu, tamam itiraf edelim.

Side Starlight Otel deniz

Belek’teki ultra lüks fiyatlar (Ah sizi gidi golf severler sizi) ile Kemer’deki dengesiz kalite (Ah sizi gidi Inferno, Aura seviciler sizi) arasında bir fiyat politikası izleyen tesis; açıklanan sezon teklifleriyle; fiyat/kalite performansını kendisi gibi 5 yıldız da hakediyor bizce.* (Kemer’de 5 yıldızda üç kadehte alkol zehirlenmesine uğramışlığımız; Belek’te gecelik 750 Euro harcamışlığımız var. Ama ikisi de genellenemez, birer aksiliktir diyelim)

Otelin fiyatları ve rezervasyonlar için birçok acenteye bakabileceğiniz gibi; direkt web sitesine bi’ göz atmak isterseniz; burada: http://www.starlight.com.tr/