SAMOS ADASINDA GEZİLECEK YERLER

SAMOS ADASINDA GEZİLECEK YERLER

Konumu Aydın İli’nin Kuşadası ilçesine oldukça yakındır. Günlük olarak Kuşadasından sefer düzenlenmekte olan ada Türkiye’ye en yakın olan adadır. Bulunduğu bölgedeki en büyük yerleşim merkezi Samos’tur.

Havası

Sıcaklık ortalama olarak yaz aylarında 25 C civarında seyreder. Yağışsız ve sıcak olarak yazlar geçmektedir. Akdeniz iklim tipi adada görülmektedir.

SAMOS ADASINDA GEZİLECEK YERLER

Samos Adasına Nasıl Gidilir?

Her gün Aydın’dan iki adet sefer düzenlenmektedir. Yaklaşık bir saat kadar feribot seferleri sürmektedir. İsterseniz Yunanistan’ın başkenti olan Atina’dan kalkan uçaklarla da gidebilirsiniz.

Samos Adasına Ne Zaman Gidilmesi Gerekir?

Mart ve Temmuz ayları arasında Samos adasının turistik faaliyetlerinden faydalanmak ve tatile elverişli iklim koşullarını yakalamak için gitmenizi tavsiye ederiz.

Samos Adası Konaklama

Lüks Konaklama Mekanları

  • Dorysaa Seaside Resort 5*
  • Samaina Inn 4*

Ekonomik Konaklama Yerleri

  • Kerkis Bay 3*
  • Samos Hotel 2*

Samos Adası Gezilecek Yerler

  • Hera Tapınağı
  • Karaveli Köyü
  • Antik Kent
  • Eupalinos Tüneli

Dar ve virajlı olan ada yollarına olabildiğince dikkat etmek gerekir, küçük de olsa otomobiller karşıdan gelen araçlara dikkat etmek gerekiyor. Hemen hemen her virajda yer alan ve orada kaza geçirip ölenlerin anısına dikilen kilise maketleri, zaten çok dikkatli olunması gerektiğini hatırlatıyor.

Samos Adasında Yapılabilecekler

Güneş ve kumun tadını gündüz çıkarırken gece de günlük hayatın stresini hareketli mekanlarda atabilirsiniz. Ada turizmin en aktif olduğu aylarda bile aileniz ve sevdiklerinizle harika bir tatil geçirme imkanını veriyor. Adada bulunan koyları gezebilir, su sporlarından birçoğunu da yapabilirsiniz.

Samos Adasında Alınabilecekler

Birçok deniz kenarında yer alan dükkandan alışveriş yapabilir, hediyelik eşyalar da satın alabilirsiniz.

Tepelere doğru şehrin çıkan merdivenli sokakları da görüp dolaşmaya değerdir. İzmir’deki Damlacık semtine hemen hepsi denizi gören küçük sevimli evleri çok benziyor.