İstanbuldaki Gizemli Yerler

Aydos Tepesi

Her yanı denizlerle çevrili bu güzel şehrin bir İstanbullu olarak karış karış görülecek yerlerini bildiğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hala o kadar güzel keşfedilmemiş yerleri varken hafta sonu sorup soruşturup İstanbul’un gizli köşelerinde nasıl yerler olduğunu öğrenmek de nedense aklınıza gelmez. Adında da anlaşıldığı gibi İstanbul’un gizli kalmış yerlerini doğal güzellikleri içinde el değmemiş yerleri merak ediyorsanız buyurun:

İstanbul’un Gizemli Yerleri: İstanbuldaki Gizemli Yerler

Ayvat

İstanbul Kağıthane Ayvat

Ayvat Deresi, Kağıthane Deresi’nin kollarından biridir. Yabani hayvanların içinde bol olduğu ekolojik bir ortam vardır burada. Yanınıza buraya gitmeden önce fotoğraf makinenizi almayı unutmayın. Piknik severler için parka girişteki düz alanlar ayrılmış yani buranın tadını hafta sonu tatilinde iken doyasıya çıkarabilirsiniz. İstanbul’da gizli kalan yerleri tanımaya devam edelim.

Kaymakdonduran

Kaymakdonduran

Yeşillikler içindeki İstanbul’un güzel ilçesi Beykoz’un Akbaba yönünde doğru ilerlediğinizde Kaymakdonduran karşınıza çıkar. Yine burası İstanbul’da gizli kalmış yerlerden biridir. Aslında gürül gürül akan soğuk suyu ile meşhurdur. Ahşap masalarında çimenlikler arasında bu hafta sonu Kaymakdonduran’da bir piknik sefası sizi beklemektedir. O küçük sevimli sincapları da şansınız varsa görmeniz an meselesidir.<!–adsense2–>

Aydos

Aydos Tepesi

Aydos Tepesi, İstanbul’da gizli kalmış yerler listesinde olması gereken bir yerdir. Akşam saatinde buraya gidip güneşin o batışını mutlaka görmelisiniz. Dinlenme yerleri, mesire alanları ile çocuklarınız kadar sizi de rahat edebileceğiniz bir ortam burada bulunmaktadır. Özellikle hafta sonları sporseverlerin Aydos tercihi olabilir.

Elmasburnu

Elmasburnu

Karadeniz’in en iç açıcı rotasıdır aynı zamanda Elmasburnu İstanbul’un da gizli kalmış yerlerinden birdir. Sadece dalga sesleri ile hafta sonu kafa dinlenecek yer arıyorsanız Elmasburnu tam da size göredir. Orası şimdi çok güzeldir, arabanıza atlayın ve Elmasburnu’nun tüm güzelliğine rotanızı çevirin. Burası balık tutmayı sevenleri mutlu edecek bir yerdir.

İnceğiz

İnceğiz

İnceğiz, İstanbul’da gizli kalmış yerler listesinin bir diğer rotasıdır. Kendini Çatalca’nın muhteşem yeşillikleri arasında hemen gösteren İnceğiz mutlaka hafta sonu gezilecek yerler listenizde olması gereken bir yerdir. İnceğiz’in doğal güzelliklerini, ağaçlıkların arasında piknik yapılacak bir yer arıyorsanız keşfedin. Ünlü mağaraları ile Çatalca’nin İnceğiz ilçesi keşfedilmek üzere hafta sonu tatilinizde sizi beklemektedir.