İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri başlıklı yazımızda sizlere şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için adeta bir kaçış yeri olan piknik ve mesire alanlarını tavsiye edeceğiz. İstanbul halkı hafta sonlarını değerlendirmek istediklerinde ilk gidecekleri yer doğa oluyor.

İlkbahar ve yaz aylarında adeta ilgi odağı olan piknik alanları, sonbahar ve kış gelince ise gerçek piknikçilerin adresi olmaya devam ediyor. Bu yerlerde piknikçilere sunulan olanaklar ile çocuklu aileler için de piknik oldukça keyifli bir hale geliyor. İşte sizlere İstanbul için görülmesi gereken hafta sonu için en güzel piknik alanları ve daha fazlası.

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

1-Şelale Piknik Alanı

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Şelale Park Alanı, Ağva’da yemyeşil bir doğanın içerisinde yer alan, etkileyici bir çevreye sahipliği ile insanların ilgi odağı haline gelen yerlerden biri. Alan içerisi piknik masalarıyla donatılmış olan alanda misafirlere kiralık mangal ve semaver imkanı gibi güzel imkanlar da sunuluyor.

2-Yeşil Vadi Kır Evi

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Yeşil Vadi Kır Evi, mangal keyfi yapmak isteyen piknikçilerin ilk adreslerinden biri. Çatal, bıçak, tabak, hazır mangal ve semaver gibi tüm ihtiyaçların sana işletme tarafından veriliyor.

Otopark için herhangi bir ücret ödemiyorsun alan içerisinde çocuk oyun alanı da bulunuyor. Piknik alanında açık piknik masalarının yanı sıra üzeri kapalı çardak tipi oturma alanları da sıkça tercih ediliyor. İşletmenin mangal, semaver ve piknik masası fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için telefonla iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

3-Bentler Tabiat Parkı

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Bentler Tabiat Parkı, belgrad ormanı içerisinde yer alan adeta saklı bir cennet olarak İstanbul halkının pikniklerini yapmak için tercih ettiği yerler arasında yer alıyor. Osmanlı döneminden kalma bentleri ve doğası ile hafta içi ya da hafta sonu fark etmeden, doğa ile buluşmak şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler tarafından sıkça tercih ediliyor.

Özellikle hafta sonları ziyaretçi sayısında ki artış yüzünden yer bulmak zorlaşabiliyor tavsiyemiz erken saatlerde giderek yer edinmeniz. Hafta içi ise hafta sonuna kıyasla çok daha sakin olan tabiat parkında yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, bisiklet parkurları, WC, büfe ve piknik alanları bulunuyor.

Piknik yapanlar için özel piknik masaları da bulunuyor. Mangal konusunda Belgrad Ormanı içerisinde bazı bölümlerde mangal yasağı bulunurken bazı bölümlerinde ise serbest. Bu sebeple tabiat parkı içerisinde yalnızca piknik alanlarında mangal yakabileceğini söylememiz gerek. Tabiat parkı özellikle sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yeni uyanan doğanın muhteşem bir sesiyle sizleri adeta büyüleyecektir.

4-Mehmet Akif Ersoy Mesire Yeri

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Mehmet Akif Ersoy Mesire Yeri, sarıyer’de bulunuyor. Konumu ile özel araç ya da toplu taşıma ile kolay ulaşabileceğiniz bir mesire alanı. Doğa yürüyüşü, koşu, bisiklet, piknik ve çeşitli etkinlikler için oldukça uygun bir yer olan alanda, ilgilenenler için bir de kır lokantası hizmet vermektedir. Piknik bölümü piknik masaları ile donatıldığı için piknik severlerin aileleri ile vakit geçirmekten büyük bir zevk aldığı güzel yerler arasında yer alıyor.

5-Göktürk Göleti Mesire Yeri

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Göktürk Göleti Tabiat Parkı, Eyüp ilçesi içinde yer alan ve 2011 yılında 56 ha’lık alanı ile Tabiat Parkı olarak ilan edilmiş bir yerdir. İçerisinde bulunan eşsiz güzelliği ile gölet, Karanlıkder ve kolları tarafından beslenmektedir. Alanda bulunan hakim ağaç türü meşe ve gürgenler arasında doğa yürüyüşüne çıkabilir temiz havanın keyfini sonuna kadar hissedebilirsiniz.

Yapabileceğiniz aktiviteler arasında Bisiklet Sporu, Piknik, Doğa Yürüyüşü, Fotoğrafçılık ve Günübirlik kullanım yer alıyor. İçerisinde Çeşme, Otopark Alanı, Etkinlik Alanı, Büfe, Piknik Alanları, WC, Mescit bulunuyor.

6-Fatih Çeşmesi Tabiat Parkı

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Belgrad Ormanı o kadar büyük bir ormandır ki içerisinde 9 tabiat parkını barındırmaktadır Fatih çeşmesi tabiat parkı da bu parklardan biridir. Fatih Çeşmesi, şehrin kirliliğinden uzak, hafta sonunu değerlendirmek isteyenlerin doğa ile iç içe olan bir diğer durak. İsminde bulunan ve içme suyu olarak da kullanılan çeşmeden alan tabiat parkını, yürüyüş, koşu, doğa gezisi, piknik ve kalabalık etkinlikler yapmak için rahatlıkla ziyaret edebilirsin.

7-Çiftlikköy Tabiat ve Mesire Alanı

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Çatalca’da yer alan Çiftlikköy Tabiat ve Mesire Alanı her yıl binlerce insanı kendine çeken nadide yerlerden biridir.  Özellikle kalabalığın daha az olduğu bir piknik yeri olması sebebiyle tercih edilen mesire alanında, piknik masaları birbirine uzak konumlanmaları ile dikkat çekiyor. Bu yönüyle de piknikçiler tarafından oldukça seviliyor ve tercih ediliyor.

Mesire alanında bir işletme bulunmadığı için malzemelerinizi kendiniz getirmelisiniz.

8-Marmaracık Milli Parkı

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Marmaracık milli parkı muhteşem doğası ve temiz havası ile milli parklar arasında adeta parlayan bir yıldız gibi her yıl binlerce insanı kendine çekiyor. Marmaracık Milli Parkı, İstanbul’da daha çok müdavimleri tarafından bilinen gizli cennetlerden biri olarak görülüyor. Sarıyer Rumeli Feneri Mahallesi’nde yer alan milli parkta yalnızca piknikçiler değil, hafta sonu dinlenmek isteyen herkes kendine uygun bir aktivite mutlaka bularak vakit geçirebiliyor.

Marmaracık Milli park sınırları içerisinde pikniğin yanı sıra yaz aylarında denize girebilir, koşu ve yürüyüş yapabilir, bisiklete binilebilir, kuş gözlemi yapabilir, çadır kurabilir ya da bungalov konaklama birimlerinde konaklayabilirsiniz.

Alanda içerisinde bulunan piknik masalarında piknik yapılabiliyor fakat mangal yakmaya izin verilmiyor. Sabahın erken saatlerinde gelip kahvaltını edebilir, gününü burada değerlendirip doğa ile iç içe olabilirsin.

9-Neşet Suyu Tabiat Parkı

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Neşet suyu tabiat parkı, Sarıyer Belgrad Ormanı içerisinde piknik için ilk tercihler arasında yer almakla ünlü bir yer. Neşet Suyu Tabiat Parkı sizlerce onlarca aktiviteyi sunuyor Orman içerisinde yürüyüş yapma, bol bol temiz hava alma imkanı sunan tabiat parkında piknikçiler için de özel bir alan bulunmaktadır. Bu alana girişler ek ücrete tabi olduğunu da söyleyelim.

10-Çilingoz Mesire Yeri

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Çilingoz Mesire Yeri, doğası ile fazlaca aktivite yapabileceğiniz keyifli adreslerden biri. Mesire alanı Çilingoz Tabiat Parkı’nın içerisinden yer bulunuyor. Bir tarafında deniz bir tarafından eşsiz bir göl manzarasının bulunduğu tabiat parkı ise görenleri kendine hayran bırakarak piknikçilerin sıkça ziyaret ettiği yerler arasında. Yaz aylarında denize girebilirsiniz.

Piknik alanında mangal yakabilirsiniz fakat kendi malzemenizi kendiniz getirmelisiniz. Yiyecek ve içecek getirmek istemezseniz alanda hizmet veren restoran ve büfe hizmetlerinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Tabiat parkında kamp, trekking, yürüyüş, balık tutma gibi aktiviteler sizi şehrin yorgunluğundan uzaklaştıracaktır.

Kamp alanına kendi çadırını getirebileceğin gibi tabiat parkında çadır kiralama imkanı da bulabilirsin. Çilingoz’a özel aracınla gidebilirsin. Paraka direkt olarak ulaşım sağlayan toplu taşıma aracı bulunmuyor.

11-İBB İmrahor Mesire Yeri

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

İBB İmrahor Mesire Yeri, içerisinde göl bulunan manzarası ile piknik severleri kendine çeken özel mesire alanlarından biri. Çevre illerde yaşayanların dahi hafta sonu pikniklerini yapmayı tercih ettikleri ya da grup etkinlikleri için tercih ettiği mesire yerinde piknik masalarıyla donatılmış alanda piknik yapılabiliyor. Piknik alanında mangal ve semaver yakmak serbest olduğunu söyleyelim.

Buraya gelirken mangalınızı temin edebileceğin bir işletme bulunmadığını unutmayın işte bunun için ihtiyacın olabilecek tüm malzemeleri yanında getirmelisiniz. Mesire yerinde göle girmeye ve balık tutmaya ne yazık ki izin verilmiyor. Yapabileceğiniz bir çok aktivite de bu alanda belediye tarafından sizlere sunuluyor olacak .Yürüyüş parkurları, Go Kart, WC, çocuk oyun alanı ve otopark sizi mesire yerinde bekleyen olanaklar arasında yer alıyor.

12-Sultangazi Kent Ormanı

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Sultangazi kent ormanı, şehrin gürültüsünden ve karmaşasından kaçmak isteyenlerin bol bol stres atabilecekleri ve huzur depolayabilecekleri eşsiz bir yer. Sultangazi kent ormanı, içerisinde bulunan mesire alanları ile piknikçilerin sık sık ziyaret ettiği yerler arasında yer alıyor.

Piknik masaları, WC, çocuk oyun alanı, yürüyüş parkurları, futbol sahası, at çiftliği, market, çeşme, kafeterya ve otopark bulunan kent ormanında aktivite dolu bir gün geçirebilirsiniz.

13-Parkorman Tabiat Parkı

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Parkorman Tabiat Parkı, Fatih Ormanı içerisinde yer alan, konser ve festivallerin düzenlendiği, kurumsal etkinliklerin yapıldığı yüksek kapasiteye sahip açık alanı ile İstanbul şehir merkezine yakın konumu oldukça popüler olmasını sağlıyor.

Yapabilecekleriniz arasında Doğa Temalı Şenliklere katılabilir yeni arkadaşlıklar yapabilirsiniz. Park içerisinde Otopark Alanı, Etkinlik Alanı, Kameriyeler, İdari Hizmet Binası, Tematik Bahçeler ve Giriş Kontrol Noktası gibi yerler bulunmaktadır.

14-Beykoz Kaymakdonduran Ormanı

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Beykoz Kaymakdonduran ormanı, konumu ile sahile 5 km uzaklıkta yer alıyor, sabahın erken saatlerinde giderseniz en ideal piknik yerlerini seçebilir ve aileniz ile birlikte keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz.

Orman içerisinde bulunan ahşap masalarda dilediğiniz gibi oturabilir bir tarafta mangalınızı yaparken sevdikleriniz ile koyu bir sohbete dalabilirsiniz.

15-Büyükada Dilburnu Mesire Alanı

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Büyükada dilburnu mesire alanı, İstanbul’un doğa ile içi içe olan piknik yerlerinden biri. Güzellikleri ile vazgeçilmez adreslerden biri. Hafta sonu aileniz ile keyifli vakit geçirmek için gitmenizi önereceğimiz İstanbul’un gürültüsünden karmaşasından uzak bir yer.

Dilburnu Mesire Alanını piknik aktivitesinin yanı sıra size denize girme şansı da tanıyan bu yerde İstanbul’u uzaktan keyifle izleyebilirsiniz.

16-Aydos Mesire Yeri

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Aydos Ormanı, Kartal, Pendik ve Sultanbeyli ile çevrelenmiş şekilde hepsine yakın bir konumda yer alıyor. Aydos Tepesi ve burada yer alan kale’de ve Aydos Orman Gölü’nde aileniz ve sevdikleriniz ile keyifli bir vakit geçirebileceğiniz güzel yerlerin başında yer alıyor.

Orman içerisinde kurulu olan ve gelen ziyaretçilerine hizmet veren Oba Çadırı, misafirlerine piknik alanı, semaverle çay servisi, restoran alanı, açık büfe kahvaltı servisi, nargile servisi, mangal servisi, at turu, spor kanallarının yayını ve çocuk oyun parkı hizmetleri ile diğer piknik alanlarından bir adım öne çıkmasını sağlıyor.

Bunlara ek olarak göl kenarı mesire alanı olarak kayıtlara geçtiği için bu alanda doyasıya piknik yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla veya aileniz ile kendi mangalınızı yanınızda getirebilir isterseniz de göl kenarındaki kendin pişir kendin ye mekanından hem etlerinizi hem de mangalınızı temin edebilirsiniz.

Yaz aylarında yerli ve yabancı binlerce insanı kendine çekmeyi başaran Aydos mesire yeri yeni ziyaretçilerini sabırsızlıkla bekliyor.

17-BallıKayalar

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Ballı kayalar, Gebze’nin Tavşanlı Köyü’nde bulunur. Ballı Kayalar Tabiat Parkı, daha çok kaya tırmanışı yapan sporcular tarafından tercih edilmektedir. Dereye yakınlığı ile piknik yapmak isteyenler için oldukça güzel bir yer.

18-Fenerbahçe Parkı

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Fenerbahçe Parkı kadıköy’ün adeta göz bebeği konumundadır. Manzarası ile piknik keyfinizi katlayabileceğiniz nadide yerlerden biri.

19-Belgrad Ormanı

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Belgrad Ormanı İstanbul halkının bildiği ve en çok tercih ettiği piknik ve dinlenme yeri olarak her yıl binlerce insanı kendine çekmeyi başarıyor. 6 km’lik yürüyüş ve koşu parkuruyla sporcuların ilgi odağı olan Belgrad Ormanı Sarıyer’de yer alıyor.

20-Mihrabat Mesire Alanı

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Mihrabat Mesire Yeri, boğazı kuşbakışı gören konumu ile insanların manzaraya karşı keyifli dakikalar geçirmek için sıkça tercih ettiği yerler arasında yer alıyor.

21-Stella Polonezköy

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Stella Polonezköy, İstanbul halkının sabah kahvaltılarını yapmayı tercih ettiği doğanın içerisinde şehrin gürültüsünden uzakta bir yer. Hafta sonu arkadaşlarınız ile mangal yapıp, yeşil bahçesinde afiyetle keyfini çıkarabileceğiniz bir butik kır alanı.

Konumu ile Polonezköy Tabiat Parkı’na oldukça yakın bir yerde. Bahçesinde meyve ağaçları ve altlarında belli aralıklarla piknik masaları, çardaklar, mangal sonrası rahatlayabileceğiniz hamaklar ve çocuklar için oyun alanları yer almakta. İşletme, dışarıya çıkmadan tüm ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz zengin bir içeriği ile hazırlıksız gelen misafirlerini de mağdur etmiyor.

22-Elmasburnu Mesire Alanı

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Elmasburnu mesire alanı, yaz ayının da gelmesiyle birlikte İstanbul’dan dışarı çıkmadan havanın tadına varmak isteyenlerin sıkça tercih ettiği bir yerdir. Elmasburnu mesire alanı, denizin sern sularında keyif yapabileceğiniz ve sevdiklerinizle piknik yapabileceğiniz eşsiz bir doğaya sahip çok güzel bir yer.

23-Göknarlık Mesire Yeri

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Göknar mesire yeri, adını o bölgede bulunan heybetli ağaçlarından almaktadır. Doğa yürüyüşünü sevenlerin birinci tercihi olarak inşaların sıkça ziyaret ettiği yerler arasında yer almaktadır.

Tokatköy beldesine oldukça yakın olması sebebiyle ulaşımı da kolaydır. İhtiyaçlarınızı şehir merkezinden kısa sürede giderebilir, devamında Göknarlık Mesire Yeri’nin yemyeşil ormanında huzuru aileniz ile birlikte sonuna kadar varabilirsiniz.

Göknarlık mesire alanı, herhangi bir işletmeyi barındırmadığı için gerekli ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmelisiniz. Mangal ve doğanın keyfinden sonra Göknar ve Kestane ağaçları arasında yer alan ormanda dinlenebilir, şehir hayatının tüm stresinden gürültüsünde kendinizi soyutlayabilirsiniz.

24-Yeşil Vadi Kır Evi

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Yeşil Vadi Kır Evi köy havasını sonuna kadar almak ve doğa ile iç içe bir gün geçirmenin keyfini sürmek istiyorsanız, burada yer alan kır evleri tam da size göre. Kapalı çardaklar, yemyeşil çimenler ve mangal masalarının yer aldığı bölgeler ile sevdiklerinizle en güzel şekilde mangal zevkinizin tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Yeşil vadi kır evi yiyeceklerinizi ve sevdiklerinizi yanınıza alarak buraya gelebilirsiniz. Onun haricindeki mangal ve masalar, tesis tarafından ayarlanarak size sadece güzel vakit geçirmek kalıyor.

25-Gözdağı Korusu

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

 

Gözdağı korusu, Pendik ilçesi sınırlarında bulunan Dumlupınar mahallesinde yer alır. İstanbul’un 8. saklı tepesi olarak görülen bir yeridir. Pendik içerisinde manzarası ile muhteşem bir ahenk içerisinde, çiçekler ve doğanın eşsiz güzelliğinde aileniz ile birlikte piknik yapmak, seyir teraslarına çıkarsanız manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Gözdağı korusu piknik yaparken çocuklarınızın vakitlerini eğlenceli bir şekilde geçirebilecekleri oyun parkı ve yetişkinler için spor alanları da bulunmaktadır.

26-Saklı Göl

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

İstanbul Saklı Göl, konum olarak şehir merkezinden pek de uzak değil, eşsiz bir doğal güzelliği olan Saklı göl her yıl yüzlerce misafiri ağırlayan doğa ile iç içe bir yer. Piknik yapabilmeniz için bütün olanakları sizlere sunan Saklı göl, piknikçilerin ilk adresi olmayı her seferinde başarıyor.

Saklı göl, yapay bir baraj ile beraber göl vasfı kazanmıştır bu alanda, hizmetlerine aktif bir şekilde devam eden tesis ile bağlantılı bir şekilde piknikçilere her türlü imkan sağlanıyor.

Saklı Göl’e piknik için giderseniz, tabiat parkında yürüyüş yapabilir ya da kahvaltı ve mangal gibi keyifli aktivitelere dahil olabilirsiniz.

27-Değirmenburnu Mesire Yeri

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Değirmenburnu Mesire Yeri, İstanbul gibi büyük bir metropol içerisinde kaçamak yapabileceğiniz yeşilliği ve denizi ile sizi kendine çeken nadir yerlerden biri olarak piknik yapmak için gidebileceğiniz çok güzel bir tercih.

Deniz kenarında sakinlik ve huzur arayanlar için Değirmenburnu Mesire Yeri gidebileceğiniz en iyi yer. İçerisinde piknik alanı, çocuk parkı, tuvalet, mescit ve plaj alanı bulunuyor.

28-İnceğiz Mağaraları

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

İnceğiz mağaraları, İstanbul’un görülmesi gereken doğa harikaları arasında yer alıyor. Çatalca’nın İnceğiz Köyü yakınlarında olan İnceyiz Mağaraları tarihi 5 bin yıl öncesine kadar dayandığı tahmin ediliyor. Bu tarihi atmosferde hafta sonunuzu değerlendirmek hem de güzel bir gezi düzenleyebilirsiniz.

Ağaçların arasına saklanmış tarih kokan bir noktada piknik de yapabilirsiniz. Ayrıca mağaraların birinde tarihi bir şapel ve haç kabartmasını da denk gelebilirsiniz. Tarihi bir mekanda aileniz ile piknik yapmanın keyfi sizi mest edecektir.

29-Emirgan Korusu

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

İstanbul Piknik Alanları | En Güzel Piknik Yerleri

Emirgan korusu, sizlere sunduğu eşsiz laleleriyle insanları kendine çeken İstanbul’un eşsiz güzelliklerinden yalnızca biridir. Bahar ve yaz aylarında piknikçilerin en fazla ziyaret ettiği yerler arasında ilk sıralarda. Lalelerin içerisinde keyifli bir piknik yapmak isterseniz gidilecekler listenize eklemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Fakat Emirgan korusu’nda mangala izin verilmediğini söyleyelim. Reşit Paşa tarafından giriş yaparsanız, korunun ormanlık kısmında bulunan piknik masaları göreceksiniz, eşyalarınızı yerleştirebilir ve doğanın içerisinde aileniz ile güzel bir vakit geçirebilirsiniz.

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.