Interrailde Geçerli İndirim Kartları

Interrailde Geçerli İndirim Kartları

Interrailde Geçerli İndirim Kartları

Interrailde Geçerli İndirim Kartları

AVRUPA’DA GEÇERLİ İNDİRİM KARTLARI

Hem interrailde hem de Avrupa seyahatlerinde geçerli çeşitli gereksiz indirim kartlarımız var. (Biz gereksiz olduğunu düşünüyoruz çünkü hiçbir işe yaramadılar) Ancak birisi benim indirimli interrail yapmama v.s. yaradı derse de itiraz etmeyiz. İnceleyelim:

ISIC (International Student İd Cart)

Türkiye’deki öğrenci kimliğiniz sözde Avrupa’da geçmiyor. Ancak AB üyesi ülke öğrencisi olmadığınız için İSİC de bir işe yaramıyor. Biz aldık kendi kimliğimizin geçmediği hiçbir yerde kullanamadık. Müzeler AB üyesi vatandaşlara 26 yaşa kadar genelde ücretsiz ya da komik bedellerle işlem yaparken bize bu kartımız da olsa, normal TC öğrenci kimliğimiz de olsa indirim açısından bir şey sağlamadı. Bu kart ancak birkaç yerde indirim sağlıyor oralara da sadece indirim var diye gitmek aptallık oluyor. Genelde normal öğrenci kartına da indirim yapıyor. Almayın deriz, ancak çok istiyorsanız internet sitesinden indirim yaptığı yerleri inceleyin: isic.org

ITIC (International Teacher İd cart)

Aynı olayın öğretmenler için olanı. Öğretmenlerimiz mesleklerini ispatlamak için bu kartı alabilirler. Bu kart da yıllıktır, alındığı sene geçerlidir.

IYTC (International Youth Traveller Cart)

ISIC sahiplerinin almasına gerek olmayan, 26 yaş altı öğrenci ve öğretmen olmayan kişiler için düzenlenmiştir. Genelde bu da pek bir işe yaramaz.

IYHF (International Youth Hostel Cart)

Interrailin yalanlarından biri de IYHF’siz hostellerde konaklanamayacağı şeklinde olanıdır. Doğru bilgi ise bu kartsız Hosttelling International (HI) hostellerinde konaklayamazsınız. Fakat biz ilk kaldığımız iki hostelde kimlik bile vermedik ki bırakın bu üye hostelleri, önümüze gelende kalıyoruz zaten. Ayrıca diğer belgelerin aksine bunu gittiğiniz herhangi bir HI hostelinden çıkarabilirsiniz. O yüzden buradan almayın, gidince duruma bakarsınız. İlla gerekiyorsa hostelden alabiliyorsunuz zaten. (Almayacağınızı garanti ediyoruz)