Bodrum’un En Gözde 7 Plajı

bodrum plajları

Bodrum’un En Gözde 7 Plajı

Bodrum Kadıkalesi

Bodrum Bodrum…

Ne zaman Bodrum dense, Halikarnas balıkçısının şu sözü çalınır kulağa; “Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin, senden öncekiler de böyleydiler, akıllarını Bodrum’a bırakıp gittiler.” Öyle bir yer ki Bodrum, güzelliği hep şarkıları süslemiş, filmlere konu olmuş, her daim hayranlık uyandırmış. Yüzyıllar öncesinin derin izlerini taşıyan, tarihi eserleri, bembeyaz evleri ve rengarenk begonvilleri ile Bodrum, bir tatil beldesinden beklenebilecek tüm güzellikleri önümüze seriyor.

Bu güzelliklere geç kalmamızın için Bodrum otel fiyatlarını iyice bir araştırmanızı ve Bodrum otellerinden erkenden rezervasyon yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Zeki Müren’den, Seyyal Taner’e, Mazhar Alanson’dan günümüz ikoncanlarına Bodrum denince akla gelen çok isim var. Tüm bu meşhurluğuna ve yer yer aşırı popülerleştirilmesine rağmen Bodrum hep güzel, Bodrum sahilleri hep özel. Genel kanıdan yola çıkarak; “tatilcilere göre” Bodrum’un en gözde 7 plajı…

1. Kadıkalesi Plajı

Narenciye bahçelerinin arasından parlayan bir doğa harikası Kadıkalesi Plajı. Bodrum’a 22 km uzaklıkta, Turgutreis’in 4 km kuzeyinde bulunuyor. Çevresinde birçok otel ve tatil köyünün bulunduğu Kadıkalesi Plajı, Bodrum’un en güzel gün batımı manzarasını sunuyor bizlere.

Kadıkalesi Plajı

2. Bitez Plajı

Bodrum’un en gözde adreslerinden biri de Bitez. Bitez’de bulunan halk plajı, Bodrum’a 8 km mesafede yer alıyor. Bir tarafımız yemyeşil ağaçlar, bir tarafımız ise masmavi, uçsuz bucaksız Ege Denizi. Alakası var mı düşünelim; vaktinde “Bitez’de yalısına varmadan Halilim”, biz varalım.

bitez

3. Ortakent Yahşi

Bodrum’a 10 km uzaklıkta bulunan Ortakent Yahşi, çok rüzgar alması nedeniyle özellikle rüzgar sörfü için ideal bir nokta. Türkiye’de rüzgar sörfü yapılan yerlerin öncülerinden olmasının yanı sıra birbirinden güzel plajları ile hem denizin hem de doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz Ortakent Yahşi’de.

Ortakent Yahşi

4. Yalıkavak Plajları

Elinizi uzatsanız sanki yıldızlara dokunabileceğiniz, ılık rüzgarların estiği, Ege’nin o muhteşem kokusunun sarmaladığı bir yer Yalıkavak. Yarımadanın en ünlü beldelerinden biri olan Yalıkavak, Bodrum’a 18 km mesafede yer alıyor. Tilkicik, Paşa ve Ağaçbaşı koylarında bulunan büyük plajlara ise mutlaka uğramalısınız.

Yalıkavak sahil

5. Akyarlar

Akyarlar, Bodrum’un eski bir Rum köyü. İçerisinde barındırdığı binalar hemen ele veriyor kendini. Bodrum’a yaklaşık 20 km mesafede yer alan Akyarlar’ın müthiş bir kumsalı var. Ege’nin o pırıl pırıl dokusunu iliklerinize kadar hissedebilirsiniz burada.

akyarlar

6. Göltürkbükü

Gölköy ve Türkbükü’nün birleştirilmesiyle ortaya çıkan Göltürkbükü, Bodrum denince akla ilk gelen yerlerden. Dolayısıyla da tatil anlayışının şekillendiği yer burasıdır diyebiliriz. Eh, bunda ünlü kimselerin de parmağı yok diyemeyiz. Neticede, pek çok ünlü kişi tatil için Göltürkbükü’nü tercih ediyor. Türkiye‘nin en meşhur sahillerinden olan Göltürkbükü’nü bizler sahip olduğu denizin ve doğanın güzelliği ile biliriz. Kendinizi Ege’nin serin sularına bırakacağınız en popüler adreslerden biri burası.

Göltürkbükü

7. Güvercinlik

Bodrum’a ilk merhaba diyen yer Güvercinlik. Denizi göl gibi. Çevresinde birçok küçük otel ve restoran var. Salih Adası’nın yemyeşil manzarasını da unutmayalım. Bodrum’a 20 km mesafede yer alan Güvercinlik, yarımadanın en güzel mevkilerinden biri. Küçük koylarında denizin tadını çıkarmak paha biçilemez. Şimdilerde, bu koylara açılan lüks oteller, Güvercinlik’i Bodrum’un parlayan yıldızı haline getirdi.

Güvercinlik