Bir Çok Çiftin Hayalini Yaşayan Çift – Trail Of Us Ve Hikayeleri

Herkese selam!

Gezgin hikayeleri serimize devam ediyoruz. Bugün tanımaktan övündüğümüz, gezgin bir çiftimizin hikayesini anlatacağım 

Erdi ve Burçin ile bir arkadaşımızın siz kesin tanışmalısınız demesi üzerine, sosyal medya mesajlaması ile başlayan bir arkadaşlığımız var. Kendileri, şu anda içeriklerini herkesin özenerek takip ettiği Trail of Us hikayesinin kahramanları. Bu aralar ikisi için de süper hareketli bir dönem olduğunu tahmin ediyorum. Önce işleri bıraktılar, sonrasında Trail of Us Vanlife ile yola devam edecekleri duyurdular. Bu yoğunluk ve koşuşturmada bizim bir sürü sorumuzu cevapladıkları için teşekkür ediyorum.

Bir gün Türkiye’nin “gezgin çift”i olarak her yerde göreceğimiz Trail of Us ile yaptığımız sohbete geçiyorum.

Arkadaşlar selam, çoğu kişi sizi tanıyor ama kısaca Erdi ve Burçin kimdir bahsetmek ister misiniz?

Biz Burçin ve Erdi. İkimiz de İzmir’liyiz ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezunuz. Aynı şehirden ve üniversiteden olmamıza rağmen, 6 sene önce İstanbul’da startup bir mobil reklam firmasında birer ay arayla çalışmaya başlayarak tanıştık. 1 ay önce de uzun zamandır hayalini kurduğumuz seyahatler için çılgın bir karar alıp, epey emek verdiğimiz işlerimizden ayrıldık ve yeni bir maceraya atıldık. Bakalım neler olacak!

Bu soru kim bilir kaç kere sorulmuştur, ama nasıl başladı bu trail of us hikayesi?

Aslında “Trail of Us” uzun zamandır peşinde koştuğumuz tutkuların bir meyvesi olarak şans eseri ortaya çıktı. Önceleri beraber çalışmamızın bir faydası olarak iş seyahatlerini fırsata dönüştürüyorduk, sonra yılllar içinde yeni yerler görme isteği bambaşka bir tutkuya dönüştü ve yavaş yavaş daha da deneyim odaklı bir hayat yaşamaya başladık.

Seyahat üzerine bir de bu anları dokümante etme arzusu eklenince fotoğraf ve video konusunda kendimizi geliştirdik. Bir sene önce de bu içerikleri daha profesyonel şekilde paylaşmaya karar verdik. Bunu yapma nedenimiz; birçok insanın aslında planlama sorunları nedeniyle yola çıkamadığını fark etmemizdi. Hem Türkçe kaynak yaratmak, hem de bir nebze olsun motivasyon yaratabilmek adına Trail of Us’ı kurmaya karar verdik.

Biraz blog’tan da bahseder misiniz, önce sosyal medya ile başladınız, sonra blog ve video’lar geldi. Nasıl organize oluyorsunuz?

Yıllardır beraber çalışmaya alışık olduğumuz için her şeyi iş bölümü içinde yapıyoruz. Önce oturup beraber fikirlerimizi konuşuyoruz, sonra herkes yapılacaklar listesini bitiriyor. Aslında en başından beri tüm platformları hayata geçirmek aklımızdaydı ama tabi 10 ayı tam zamanlı işlerimizle geçirdiğimiz için bazı şeyler yavaş yavaş oldu.

Biz startup kültüründe yoğurulduğumuzdan tüm işleri kendi başımıza halletmeye alışık insanlarız. Tüm öğrendiklerimizi yoğun araştırmalar ve sayısız video ile öğrendik diyebiliriz. Herkes her şeyden anlıyor ama en çok keyif aldığımız şeylere göre iş paylaşımı yapıyoruz. Ben (Burçin) daha çok yazıyorum, Erdi ise daha çok video editing gibi işlerle uğraşıyor. Fakat her ürettiğimiz içerikte de ikimizin parmağı oluyor. En çok da bunu seviyoruz.