Baharda Antalya’da Yapılacak Şeyler

Lara Şelalesi

Akdeniz’in incisi Antalya, Toros Dağları’nın eteklerinde Akdeniz’i kucaklayan, yüzyıllarca farklı uygarlıklara ev sahipliği yapan cennetten bir köşe. Tarihi sokaklarına gölgelik yapan uzun uzun palmiye ağaçları, turunçgil kokulu sokakları ve uçsuz bucaksız masmavi denizi ile her geleni kendine aşık eden büyülü şehir.

Genellikle “Antalya’ya yaz sezonunda gidilir” gibi genel bir kanı vardır. Antalya için siz de böyle düşünüyorsanız bu ön yargıyı hemen kafanızdan atın. Çünkü Antalya dört mevsim gidilebilecek, tadını çıkara çıkara yaşanabilecek bir yer.

Özellikle bahar aylarında Antalya’da gezmeye doyamazsınız. Hava sıcaklığının yavaş yavaş toprağa yansımasıyla yeşilin her tonunu bu mevsimle birlikte yeryüzünde görebilirsiniz.

Konyaaltı, Antalya

Antalya’da Yapılacak Şeyler

Antalya otelleri içinde eğer şehir merkezindeki tesislerden birinde kalacaksanız gezi turunuza şehir merkezinden başlayabilirsiniz. Gezi listenizin ilk sırasına Kaleiçi’ni yazabilirsiniz.

Daha sonra Antalya Arkeoloji MüzesiSaat KulesiHadrian KapısıAntalya AkvaryumMiniCity AntalyaOyuncak MüzesiMarinaYivli MinareAtatürk Evi ve MüzesiKonyaaltı PlajıLara Plajı ve şehir merkezinde bulunan diğer yerleri listenize ekleyebilirsiniz.

Şehir merkezinden biraz uzaklaşıp çevrede bulunan, keşke o dönemleri görseydik hatta o dönemlerde yaşasaydık dedirten ören yerlerini listenize eklemeyi sakın unutmayın.

Bu listenize de TermessosAspendosMyraPataraPerge Ören YeriRhodiapolisPhellosTeimiussa Antik KentiSide Müzesi ve TiyatrosuKarain MağarasıDamlataş Mağarası ve diğerlerini de ekleyerek listenizi genişletebilirsiniz.

Lara Şelalesi

Bu kadar çevre gezisi, yürüyüş, dağ, taş görmece yeter biraz da hareketlenelim diyorsanız alın size adrenalin dolu alternatif rotalar. Baharın gelmesiyle eriyen kar suları Beşkonak Köprülü Kanyon’da bulunan Köprüçay’ın sularını iyice kabarttır ve harika bir debiye ulaştırır bu zamanda.

İşte tam da baharın ilk aylarında bu suda rafting yapmak inanılmaz eğlenceli olur. Hele ki yanınızdan geçen diğer botların sizi derenin buz gibi suyuyla ıslatması paha biçilemez. Bu arada su ile ilgili deneyiminiz bu kadarla sınırlı kalmasın. Antalya Manavgat yolu üzerinde bulunan Hip-Notics Kablolu Kayak Merkezi‘nde wakeboard yapmadan Antalya’yı terk etmeyin.

Kaputaş, Antalya

Antalya bölgesinde kısa bir soluk almayı ya da uzun soluklu bir tatil yapmayı planlıyorsanız konaklamak istediğiniz tesisi önceden ayarlamakta fayda var. Her bütçeye uygun otel, pansiyon, butik otel veya lüks kategoride otel kolaylıkla bulunabiliyor.

Erken rezervasyon sistemiyle Antalya otelleri tatilcilere ekonomik fiyat avantajları sunuyor. Bütçeden tasarruf yaptığınız gibi bu sistem sayesinde aylar öncesinden nerede kalacağınızı belirleyip ona göre yakınlarda gezilecek yerleri belirlemek daha kolay.  Antalya otel fiyatları konusunda erken rezervasyon avantajlarından yararlanabileceğinizi de sakın unutmayın.