Abant’ta Yapılabilecek 8 Kış Aktivitesi

Abant’ta Yapılabilecek 8 Kış Aktivitesi

Abant’ta Yapılabilecek 8 Kış Aktivitesi

Abant’ta Yapılabilecek 8 Kış Aktivitesi

Kışın Abant Gezisi için Öneriler

Abant Gölü ve çevresi, kış mevsiminin en muazzam manzaralarını gözler önüne seren nadide bölgelerden bir tanesi. Bolu’ya 34 km mesafede bulunan Abant, dört mevsim şahane bir görsel şölen sunuyor ziyaretçilerine. Ancak burası kışın bambaşka bir güzelliğe bürünüyor. Hem Abant Gölü kenarında, hem de civarda yer alan eşsiz yaylalarda harika vakitler geçirebilmeniz mümkün. Kar – kış gözünüzü korkutmasın sakın. Yapmanız gereken, Abant otel fiyatlarını araştırmak, Abant otellerinden birinde rezervasyon yaptırmak, kış malzemelerinizi sırt çantanıza doldurmak ve doğanın çağrısına kulak vermek. İşte Abant’ta yapılabilecek 8 kış aktivitesi.

* Görseller alıntıdır.

1 – Doğa Yürüyüşü

Bahar ve yaz aylarında yoğun ziyaretçi akınına uğrayan Abant’ta, kışın doğaseverler dışında pek bir kimse bulunmuyor. Özellikle doğa yürüyüşünü bir tutkuya çevirenler, bu eşsiz güzelliğin tadını en doğru zamanda, yani kış aylarında tadını çıkarıyorlar. Özellikle yaylalara doğru harika yürüyüş rotaları oluşturulabilir. Ancak kış yürüyüşünün oldukça yorucu bir aktivite olduğunu söylemekte yarar var. Yaylalara kadar gitmeseniz de yaklaşık 7 km’lik Abant Gölü çevresinde yürüyüş yapabilirsiniz.

Abant’ta Yapılabilecek 8 Kış Aktivitesi

2 – Fayton Turu

Fayton turu Abant’ta neredeyse bir gelenek haline geldi. Kendini çok fazla yormadan doğanın içinde çokça zaman geçirmek isteyenler için gölün etrafını faytonla turlamak oldukça keyifli bir aktivite. Bununla birlikte çiftler için ise son derece romantik…

Abant’ta Yapılabilecek 8 Kış Aktivitesi

3 – Kar Üstünde Şambrelle Kaymak

Kışın Abant’ta mutlaka yapılması gereken eğlence dolu bir aktivite. Daha önce bu deneyimi yaşamadıysanız eğer, Abant bunun için harika bir destinasyon. Kışın Abant’a gelmişseniz, kar üstünde şambrelle kaymadan dönmeyin sakın.

Abant Gezisi

4 – Jeep Safari

Macera severlerin sıklıkla yaptıkları, hatta tutkunu oldukları bir aktivite Jeep Safari. Kışın Abant’ta yapacağınız bir jeep safari turu ile hem eğlenceye, hem de maceraya doyacağınızdan emin olabilirsiniz. Engebeli yollardan yaylalara doğru giderken, gördüğünüz manzaraların etkisi altında kalacağınızı da hatırlatalım.

Abant’ta Yapılabilecek 8 Kış Aktivitesi

5 – Abant’ta Yamaç Paraşütü

“Kışın yamaç paraşütü mü yapılırmış” dediğinizi duyar gibiyiz. Genellikle Çepni Yaylası’nda gerçekleştirilen bu aktivite, biraz cesaret istiyor elbette. Ancak şundan emin olabilirsiniz yamaç paraşütünün mevsimle değil, daha çok rüzgarla ilgisi var. Tecrübeli eğitmenler eşliğinde bu adrenalin dolu aktiviteyi de yapabilirsiniz Abant’ta. Bembeyaz karların kapladığı Abant Gölü’ne yukarıdan bakmanın nasıl bir his uyandırdığını herkesin tatması lazım.

Abant’ta Yapılabilecek 8 Kış Aktivitesi

6 – Bisiklet Gezintisi

Kışın Abant’ta bisikletle civarı turlamak en keyifli aktivitelerden biri. Macera ve adrenalinden hoşlanmayan biriyseniz eğer, sevdiklerinizle bisiklet gezintisine çıkabilirsiniz. Dilerseniz Abant Gölü çevresini turlayabilir ya da pedala kuvvet yaylaları keşfe çıkabilirsiniz.

Abant’ta Yapılabilecek 8 Kış Aktivitesi

 

7 – Buz Tutan Gölün Üzerinde Fotoğraf Çekmek

Kışın Abant’a gelindiğinde, yapılması gereken aktivitelerden biri de, hiç şüphesiz buz tutmuş gölün üzerinde fotoğraf çekmek olacaktır. Buz tutmuş gölün üzerinde durmak ilk başlarda hafiften ürkütücü gelse de, sonradan alışıyor insan. Sadece buz tutan gölün üzerinde değil, Abant’ta attığınız her adımda eliniz deklanşöre gidecek zaten.

Abant’ta Yapılabilecek 8 Kış Aktivitesi

8 – Abant’ta Kış Kampı

Elbette ki bu deneyimi yaşamak herkesin harcı değil. Bahar ve yaz aylarında sıklıkla kamp kuran biri olsanız bile kışın kamp yapmanın bazı zorlukları olduğunu yadsıyamayız. Ancak yaylaların, kamp için ideal alanlar olduğunu söyleyebiliriz. Kalabalık bir grupla kamp kurduğunuzda, bunun ne kadar keyifli bir şey olduğuna kendiniz şahit olacaksınız. Akşamları ateşin etrafına toplanıp şarap içmenin keyfi ise bambaşka.

Abant’ta Yapılabilecek 8 Kış Aktivitesi